لوله بازکنی تهران از چه روش‌هایی استفاده می‌کند؟

مسدود شدن لوله‌ها یک واقعیت ساده و غیر قابل اجتناب در زندگی است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیفتد. در برخی از مواقع، شما احتمالاً خودتان با جستجو در اینترنت می‌توانید یک لوله مسدود شده را تعمیر کنید. هنگامی که سینک یا دوش شما به طور ناگهانی از آب کشیدن متوقف می‌شود، ممکن است اولین فکر شما این باشد که با لوله بازکن تماس بگیرید تا لوله مسدود شده را باز کند، اما راه حل رفع انسداد اغلب یک فرآیند سریع و نسبتاً ساده است که اکثر مردم می‌توانند به تنهایی آن را مدیریت کنند. اما اگر مشکل جدی باشد باید با استفاده از برخی روش‌های کاربردی این گرفتگی را رفع کنید. شرکت‌های لوله بازکنی یا تخلیه چاه از روش‌های مختلفی برای رفع گرفتگی استفاده می‌کنند گاهی گرفتگی‌ها سطحی است و برای رفع آن از روش‌های ابتدایی استفاده می‌کنند اما در موارد جدی‌تری به روش‌های پیشرفته‌تر نیاز است.

ابتدا تا جایی که ممکن است آب را از سینک خارج کنید (با استفاده از یک فنجان یا ظرف). بعد یک پارچ یا کتری آب جوش را مستقیماً درون چاه تخلیه بریزید. ممکن است مجبور شوید این روش را چندین بار تکرار کنید تا موثر عمل کند اما این یک روش آسان و ارزان برای رفع انسداد است. اگر این روش موثر واقع نشد مجدداً آب را برداشته و سپس مقداری نمک داخل آب کتری بریزید و بگذارید بجوشد. سپس آن را داخل چاه تخلیه بریزید و‌ بگذارید چند دقیقه بماند. سپس دوباره چاه تخلیه را با آب داغ بشویید تا انسداد رفع شود. از آب جوش می‌توانید برای رفع گرفتگی ظرفشویی، گرفتگی سیفون توالت و کفشوی حمام استفاده نمایید. زیرا آب جوش خاصیت باز کنندگی لوله دارد و باعث نرم شدن فضولات می‌شود. در نتیجه آن‌ها را به داخل چاه هدایت می‌کند و مشکل شما را حل می‌کند.

لوله بازکنی تهران

سرکه و جوش شیرین یکی دیگر از راه‌های رفع گرفتگی است، واکنش ناشی از این دو ماده اغلب می‌تواند گرفتگی زهکش‌ها را پاک کند. قبل از افزودن سرکه آب جمع شده را از بین ببرید. حدود یک فنجان جوش شیرین را مستقیماً درون چاه تخلیه ریخته و با مقدار مساوی سرکه سفید این کار را ادامه دهید. اجازه دهید مخلوط حدود 15 دقیقه بماند و بعد از آن آب گرم را داخل تخلیه بریزید تا ببینید گرفتگی رفع شده است یا خیر. یک تغییر در این مورد ترکیب جوش شیرین با نمک و ریختن آن در چاه تخلیه است. اجازه دهید این ترکیب چند ساعت بماند و بعد از آن آب جوش بریزید. این روش یک راه حل ساده است که هم شما و هم لوله بازکن میتوانید از آن استفاده کنید.

استفاده از تلمبه یک راه عالی برای بازکردن لوله‌های مسدود شده است و به راحتی وان حمام، توالت و سینک ظرفشویی را باز می‌کند. در واقع تلمبه‌ها از یک دسته بلند و مستقیم تشکیل شده‌اند که در قسمت انتهای آن‌ها یک مکانیسم لاستیکی منعطف قرار دارد. بخش لاستیکی به عنوان یک فنجان مکش عمل می‌کند تا هرگونه انسداد را از بین ببرد. روش کار به این صورت است که دهانه تلمبه دستی را روی کفشوی یا ورودی لوله فاضلاب قرار دهید طوری که هوا از زیر آن خارج نشود. سپس آن را به سمت داخل فشار دهید تا فشار هوای داخل تلمبه به گرفتگی لوله‌ها فشار وارد کند و آنها را باز نماید. اگر گرفتگی داخل کفشوی از جنس سخت نظیر سنگ و خاک باشد با تلمبه دستی نمی‌توان آن را باز کرد و نیاز به لوله بازکنی قوی‌تر و دستگاه‌های لوله بازکنی دارید.

تله P را تمیز کنید. یک تله P در منحنی درپوش مخزن سینک (معمولاً در کابینت زیر سینک قرار دارد) وجود دارد که می‌تواند منبع گرفتگی شما باشد. برای آنکه حالت گرفتگی را رفع کنید، تله P را از قسمت آبگیر جدا کنید، آن را تمیز کرده و دوباره در جای خود قرار دهید. اگر یک سینک آشپزخانه در دام تله بسته شده باشد، می‌توانید از مار تخلیه برای رفع گرفتگی تله P استفاده کنید. اگر به مار تخلیه دسترسی ندارید، می‌توانید از یک چوب لباسی سیمی استفاده کنید.

اولین روش حرفه‌ای لوله بازکن‌ها استفاده از فنر لوله بازکنی یا ژنراتور لوله بازکنی است. تقریبا تمام شرکت‌های لوله بازکنی و تخلیه چاه از این نوع دستگاه‌ها دارند و برای رفع گرفتگی از این دستگاه استفاده می‌کنند. یکی دیگر از روش‌های حرفه‌ای دیگر استفاده از تراکم هواست، این دستگاه نیز همچون چاه بازکن عمل می‌کند با این تفاوت که فشار هوا توسط دستگاه ایجاد می‌شود. دهانه آن را روی لوله فاضلاب قرار می‌دهند تا فشار هوای ایجاد شده توسط دستگاه به داخل لوله هدایت شده و گرفتگی‌ها را رفع کند.

مطالب مرتبط

سیستم سپتیک
مقاله

سیستم سپتیک چگونه کار می‌کند؟

سیستم‌های سپتیک ساختارهای تصفیه فاضلاب زیرزمینی هستند که معمولاً در مناطق روستایی و بدون سیستم فاضلاب متمرکز استفاده می‌شوند. سپتیک تانک ساده‌ترین و پر کاربردترین

ادامه مطلب »