لوله بازکنی تهران چه اقداماتی انجام می‌دهد؟

گرفتگی لوله یکی از شایع‌ترین مشکلاتی است که تقریبا برای اکثر خانه‌ها و آپارتمان‌ها اتفاق می‌افتد. گاهی این مشکلات جزئی است و با چند راهکار ساده میتوان آن را رفع کرد، اما گاهی مشکل آن‌قدر جدی است که برای رفع آن به کمک یک لوله بازکن حرفه‌ای نیاز دارید. یک لوله بازکن می‌تواند در رفع مشکلات زیر به شما کمک کند:

گرفتگی سینک آشپزخانه:
سینک‌های آشپزخانه، حمام و یا حتی ابزارهای دیگر می‌توانند به دلایل مختلفی مسدود شوند. این گرفتگی ناخوشایند است و گاهی می‌تواند پرهزینه باشد و مشکلات عمده‌ای را در سیستم لوله کشی منزل ایجاد کند. برای رفع این گرفتگی‌ها حتی ممکن است به یک لوله بازکن حرفه‌ای هم نیاز پیدا کنید. درک علت و عوامل انسداد و همچنین اقدامات پیشگیرانه در این امر بسیار حائز اهمیت است. با نگهداری مناسب و برخی نکات ساده می‌توانید به جلوگیری از گرفتگی‌های عمده کمک کنید. گرفتگی سینک آشپزخانه معمولاً در اثر مواد غذایی، چربی، مو و… ایجاد می‌شود. این مواد که ناشی از شستن ظروف در سینک‌ ایجاد می‌شود در سیستم لولۀ زیر سینک گیر می‌کنند و باعث انسداد می‌شوند. سینک‌ها معمولاً دارای یک تله P یا J هستند که در پایین لوله قرار دارند و گازهای برخاسته از فاضلاب را آب بندی می‌کنند. این مواد با گذشت زمان یک قلاب را جمع می‌کنند و تشکیل انسداد می‌دهند. برای از بین بردن آنها باید از مار تخلیه یا لوله بازکن استفاده کنید.

لوله بازکن

گرفتگی توالت:
انسداد ناخواسته توالت یکی از اشتباهات ناخوشایند لوله کشی است و رفع گرفتگی آن می‌تواند به یک مسئله دشوار تبدیل شود که برای حل آن مجبور شوید با یک لوله بازکن حرفه‌ای تماس بگیرید. خبر خوب این است که بیشتر انسدادهای توالت را میتوان با چند روش ساده و خانگی به طور کامل رفع کرد اما برای سایر دلایل دشوارتر شاید لازم باشد که از متخصصین لوله بازکن کمک‌ بگیرید.

گرفتگی وان حمام:
چربی، صابون و مو از متداول‌ترین عوامل انسداد وان حمام است. این مواد یک رسوب چسبنده ایجاد می‌کنند که موارد دیگر را به دام می‌اندازند و با گذشت زمان گرفتگی ایجاد می‌کنند. اگر این گرفتگی با صابون یا چربی همراه باشد گرفتگی آن سخت‌تر است. اما گاهی موهای انسان (و همچنین خز حیوانات و یا سایر مواد زبر مانند نخ دندان) معمولاً در ایجاد گرفتگی بخصوص در حمام، لباسشویی، وان و حمام نقش دارند. این موارد بسیار بد است زیرا می‌توانند گره بخورند، با سایر مواد مانند صابون و گریس ترکیب شوند و خود را به قسمت‌هایی از تخلیه وصل کنند. باقیمانده صابون که به عنوان زباله‌های صابون شناخته می‌شود می‌تواند با گذشت زمان جمع شود، قطر لوله را کاهش داده و باعث تخلیه آهسته یا انسداد شود. صابون همچنین می‌تواند با مواد دیگری مانند مو و خاک ترکیب شود تا گرفتگی ایجاد کند. در این مواقع باید با یک لوله بازکن حرفه‌ای تماس بگیرید.

بیرون آوردن گوشی و انگشتر از توالت:
افتادن گوشی، انگشتر و… در کاسه توالت اتفاق ناخوشایندی است که ممکن است برای خیلی از افراد اتفاق بیفتد. در این مواقع بهتر است با تخلیه چاه و لوله بازکنی تماس بگیرید، این‌افراد به وسیله دستگاه‌های مخصوص، موبایل شما را بیرون می‌کشند و‌برای درآوردن انگشتر نیز از گیره استفاده می‌کنند. این اتفاق فقط به منازل شما خلاصه نمی‌شود و اگر این اتفاق در هرجایی از جمله بیمارستان‌ها، مدارس، ساختمان‌های اداری و رستوران‌ها برایتان افتاد تنها کافی است با متخصصین لوله بازکنی تماس بگیرید تا این مشکل را در اسرع وقت برطرف کنند.

مطالب مرتبط

سیستم سپتیک
مقاله

سیستم سپتیک چگونه کار می‌کند؟

سیستم‌های سپتیک ساختارهای تصفیه فاضلاب زیرزمینی هستند که معمولاً در مناطق روستایی و بدون سیستم فاضلاب متمرکز استفاده می‌شوند. سپتیک تانک ساده‌ترین و پر کاربردترین

ادامه مطلب »