لوله بازکنی و تخلیه چاه آزادی

بوی غیرعادی فاضلاب چیزی نیست که نادیده گرفته شود. با این حال، یافتن منبع بوها دشوار است، بیشتر ما به طور خودکار فرض می‌کنیم که این بو باید از توالت باشد، اما این مشکل می‌تواند در بسیاری از سیستم‌های آبی خانه از جمله دوش و ماشین لباسشویی پنهان شود. وقتی بوی فاضلاب در خانه شما پخش می‌شود اولین حرکت شما این است که توالت را معاینه کنید و به نظر منطقی‌ترین منبع مشکل است. با این وجود، بعضی اوقات حتی بعد از تمیز کردن توالت و حمام، بعضی از بوها همچنان ادامه دارند و خوشبو کننده‌های هوا نیز برای رفع بوی فاضلاب کافی نیستند. هنگامی که بوی فاضلاب از بین نمی‌رود و هر روز بیشتر می‌شود به احتمال زیاد با یک مسئله مهمتر روبرو هستید. مناطق زیر را در منزل خود بررسی کنید تا ببینید بوی فاضلاب در کدام مکان‌های خاص قوی‌تر می‌شود (بینی شما اولین سرنخ برای یافتن منبع بوی فاضلاب خواهد بود).

بوهایی که از وان حمام ناشی می‌شود
یکی از منابع رایج بوی فاضلاب وان حمام است، اگر متوجه بوی فاضلاب در حمام منزل خود شدید، تخلیه وان حمام را بررسی کنید. بخش U شکل لوله زیر سینک، تله P نام دارد که باید مقدار کمی آب در تله p باقی بماند. همین مقدار کم کافی است تا گازهای فاضلاب را در سیستم نگه داشته و مانع از پخش آنها در فضای داخل خانه گردد.

بوهایی که از توالت ناشی می‌شود
به طور معمول می‌توانید یک توالت بد بو را با تمیز کردن و مقداری خوشبو کننده هوا برطرف کنید. با این وجود اگر بوی آن از بین نرفت ممکن است از بوی فاضلاب باشد. دلایل مختلف زیادی وجود دارد که بوی توالت مانند بوی فاضلاب است. برخی از متداول‌ترین آنها شامل مهر و موم شکسته، توالت آسیب دیده و آب نداشتن تله P است. اگر خیلی وقت است که از توالت منزل استفاده نکرده‌اید و آب تله تبخیر شده است تنها کافی است با ریختن آب تله P را مجددا پر کنید. در بین فلنج توالت و پایه توالت، باید یک حلقه موم وجود داشته باشد تا آب و مهر و موم را محکم نگه دارد. این حلقه موم می‌تواند گاهاً نشت کند یا به خطر بیفتد و گاز فاضلاب را وارد خانه کند. اگر این مسئله دلیل بوی فاضلاب است، باید حلقه موم را در توالت تعویض کنید.

بوهایی که از سینک آشپزخانه ناشی می‌شود
یک سینک بد بو می‌تواند دلایل بسیاری داشته باشد، دقیقاً مانند تخلیه دوش، برای مثال می تواند یک تله P خشک وجود داشته باشد که در این صورت با ریختن مقداری آب در تله مشکل حل می‌شود. اگر بعد از اینکه مقدار زیادی آب از زهکش پایین رفت باز هم بوی فاضلاب قابل استشمام است و یا اگر در استفاده معمولی بوی فاضلاب را احساس می‌کنید شاید لازم باشد که برای رفع مشکل نشتی اطراف یا داخل تله P را چک کنید.

لوله بازکنی و تخلیه چاه آزادی

بوهایی که از ماشین لباسشویی ناشی می‌شود
وقتی متوجه بوی فاضلاب در منزل شدید، اولین جایی که به نظرتان می‌رسد توالت است. اما اگر نمی‌توانید منبع بو را پیدا کنید، ماشین لباسشویی خود را بررسی کنید، علت این مشکل ممکن است در ماشین لباسشویی شما پنهان شود. شایع ترین دلایلی که ماشین لباسشویی بوی فاضلاب می‌دهد، تله‌های P- نامناسب، مسدود شدن چاه تخلیه یا گرفتگی لوله‌های دریچه است.

سایر علل بو ی فاضلاب
سایر علل بوی فاضلاب چندان ساده نیست و به تعمیرات گسترده‌تر و گران‌تری نیاز دارد.

نشت لوله فاضلاب یا سپتیک
تشخیص نشت فاضلاب و سپتیک سخت‌تر است و برای ترمیم نیاز به تخصص بیشتری دارد. اگر توالت شما زنگ زده و زهکشی‌های آن علاوه بر بوی فاضلاب به صورت آهسته عمل می‌کند، احتمالاً نشت خط فاضلاب مشکل دارد.

اتصالات گشاد
خط فاضلاب همچنین می تواند گازهای فاضلاب را به خانه شما پخش کند. این موارد به طور معمول در داخل یک دیوار یا سقف قرار می‌گیرند، بنابراین بهتر است برای اصلاح این مسئله از یک لوله کش با تجربه کمک بگیرید.

اقدامات پیشگیرانه
تنها کافی است با لوله بازکنی و تخلیه چاه آزادی تماس بگیرید. شرکت لوله بازکنی و تخلیه چاه آزادی با استفاده از نیروهای مجرب و کارآزموده، همچنین دستگاه‌ها و تجهیزات بسیار مدرن یکی از بی‌نظیرترین خدمات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد.

مطالب مرتبط

سیستم سپتیک
مقاله

سیستم سپتیک چگونه کار می‌کند؟

سیستم‌های سپتیک ساختارهای تصفیه فاضلاب زیرزمینی هستند که معمولاً در مناطق روستایی و بدون سیستم فاضلاب متمرکز استفاده می‌شوند. سپتیک تانک ساده‌ترین و پر کاربردترین

ادامه مطلب »