هنگام گرفتگی چاه چه کاری انجام دهیم؟

معمولا چاه تخلیهjoj یا چاه فاضلاب با گذشت زمان بر اثر خاک، لجن، دفع و زباله‌های جامد دچار گرفتگی می‌شود، در نتیجه، زباله‌های جامد شروع به ایجاد انسداد می‌کنند. این روند به مرور زمان بدتر می‌شود و سرانجام سیستم سپتیک تسلیم می‌شود و کاملاً مسدود می‌شود. اگر تخلیه چاه به صورت جدی مسدود شده باشد باید با تعمیرکاران حرفه‌ای تماس بگیرید تا با استفاده از دستگاه‌های پیشرفته چاه را تخلیه کنند.

شاید سخت باشد که بگوییم چه زمانی یک سیستم سپتیک دچار مشکل می‌شود، این زمان می تواند از 2 سال تا 100 سال متفاوت باشد! به جای اینکه منتظر گرفتگی سیستم سپتیک باشید، بهتر است از قبل مانع انسداد آن شوید. توصیه می‌شود در هر 1-3 سال سیستم سپتیک یا چاه تخلیه را تمیز کنید. یکی از بهترین راه‌ها برای تمیز کردن چاه قبل از گرفتگی این است که ماهانه از یک تمیزکننده قوی در قسمت بالایی قسمت زهکشی استفاده کنید، این تمیز کننده‌ها اثرات صابون‌ها و پاک کننده‌ها را ازبین می‌برند زیرا صابون و پاک کننده‌ها باعث از بین رفتن باکتری‌های موجود در مخزن می‌شوند. برای تجزیه زباله‌های جامد، بسیار مهم است که باکتری‌ها در مخزن بمانند.

تخلیه چاه

پیدا کردن یک راه جایگزین آسان
استخدام یک شرکت تخلیه چاه حرفه‌ای بهترین راه برای رفع گرفتگی و انسداد است. آنها با داشتن سال‌ها تخصص در دفع انواع زباله‌ها به شما کمک می‌کنند تا بهترین راه حل‌ها را برای حفظ محیط ایمن و بدون بیماری فراهم کنید. وقتی متخصصان یک شرکت معتبر را استخدام می‌کنید آنها به شما اطمینان می‌دهند که نه تنها تخلیه چاه را با بهترین دستگاه‌ها انجام می‌دهند بلکه در از بین بردن بوی نامطبوع آن منطقه نیز کمک می‌کنند.

این همان چیزی است که متخصصان به شما پیشنهاد می‌کنند:
تمیز کردن مخزن سپتیک بیشتر به افراد ساکن در خانه و استفاده از آنها بستگی دارد. بنابراین روند تمیز کردن می‌تواند برای هر خانواده‌ای متفاوت باشد. کارشناسان پیشنهاد می‌کنند ظرف 12 ماه پس از استفاده مخزن سپتیک را تمیز کنید. شرکت‌های دفع زباله با تخلیه چاه و از بین بردن تمام زباله‌های جامد جمع آوری شده شروع به کار می‌کنند.

برای تخلیه چاه فاضلاب یا توالت از پمپ‌های لجن کش قوی با تانکرهای با حجم بالا استفاده می‌شود و در صورت نیاز از ماشین‌های ساکشن یا مکنده استفاده می‌شود. یک سر شیلنگ قطور و با استحکام به ته چاه فرستاده می‌شود و سر دیگر آن به دستگاه مکنده و لجن کش متصل می‌شود. زباله‌ها در یک مکنده آبدار جمع آوری می‌شود که یک کامیون مخزن با دنده مکش است. این پمپ، فاضلاب و لجن را از مخزن سپتیک به مخزن درون کامیون می‌کشد. اما اگر مخزن سپتیک سال‌ها پاکسازی نشده باشد احتمال گرفتگی و انسداد میدان تخلیه بیشتر است. شرکت تخلیه اطمینان حاصل می‌کند که لجن سنگین برداشته شده و فضای لازم برای زهکشی مناسب را فراهم می‌کند. آنها برای انجام تخلیه چاه از مکنده‌های قوی استفاده می‌کنند، مکانیزم عملکرد دستگاه‌های مکش به گونه‌ای است که تا اتمام تخلیه کامل فاضلاب به کار خود ادامه می‌دهند و به طور کامل چاه را از چربی‌ها و فضولات موجود پاک می‌کنند.

دستگاه‌های مکنده‌ای که در عمل تخلیه فاضلاب استفاده می‌شود برای قدرت بیشتر به برق ماشین نیاز دارند. این دستگاه‌ها فشار زیادی را وارد چاه تخلیه می‌کنند و قدرت مکش بالای این دستگاه‌ها سبب می‌شود تا چاه به طور کامل تخلیه شود. تمیز نگه داشتن محیط اطراف، وظیفه شخصی هر فردی است. علاوه بر این اگر شما یک مخزن سپتیک دارید این وظیفه قانونی شماست که آن را برای عملکرد مناسب تمیز نگه دارید. دلیل اصلی تمرکز ما در تمیز کردن سیستم در یک سال این است که اگر سال‌ها مخزن سپتیک را تمیز نکنید بوی نامطبوع آن فضای اطراف را فرا خواهد گرفت. علاوه بر آن نمی‌توانید از تمیز کردن مخزن سپتیک فرار کنید زیرا لجن به خانه شما تبدیل می‌شود. همچنین اگر در استخدام متخصصان تخلیه چاه دیر کنید مخزن سپتیک کار خود را متوقف خواهد کرد، این امر می‌تواند هزینه بیشتری را برای اصلاح در صورت تمیز کردن ورودی و خروجی داشته باشد.

مطالب مرتبط

سیستم سپتیک
مقاله

سیستم سپتیک چگونه کار می‌کند؟

سیستم‌های سپتیک ساختارهای تصفیه فاضلاب زیرزمینی هستند که معمولاً در مناطق روستایی و بدون سیستم فاضلاب متمرکز استفاده می‌شوند. سپتیک تانک ساده‌ترین و پر کاربردترین

ادامه مطلب »