لوله بازکنی دهکده المپیک

لوله بازکنی المپپیک

خدمات لوله بازکنی دهکده المپیک

 • ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی
 • بازدید و مشاوره رایگان بصورت شبانه روزی
 • تشخیص ترکیدگی و محل نشتی لوله
 • انجام لوله کشی سرد و گرم و لوله کشی پکیج
 • رفع بوی بد فاضلاب و توالت
 • رفع نم حمام، آشپزخانه و توالت
 • تعویض کاسه توالت ایرانی و فرنگی
 • نصب توالت فرنگی
 • رفع گرفتگی انواع لوله
 • تشخیص نم و رطوبت بدون خرابی

معمولاً در خانه و یا محل کار، اسباب و تجهیزات ساختمان پس از مدتی استفاده، دچار خرابی یا استهلاک می شوند. به همین دلیل حین خرید تجهیزات همیشه سعی می شود از بهترین و مرغوب ترین کالاها استفاده شود. در این میان بیشترین وسواس برای خرید شیرآلات و تجهیزات بهداشتی خرج می شود. چرا که این تجهیزات ارتباط مستقیمی با سلامت افراد ساکن در آن ساختمان دارند و در صورت گرفتگی لوله ها مجبور می شوید با شرکت های لوله بازکنی تماس بگیرید. اگر قصد تعمیرات در ساختمان دارید یا ساختمان جدیدی احداث کرده اید و می خواهید تجهیزات بهداشتی از جمله فلاش تانک را نصب کنید، قبل از اقدام به خرید، توصیه می کنیم این مقاله را در خصوص راهنمای خرید فلاش تانک مطالعه کنید و سپس از فروشگاه های معتبر اقدام به خرید کنید.

فلاش تانک چیست؟

لوله بازکنی دهکده المپیک

 

در سرویس بهداشتی، علاوه بر انتخاب و نصب سنگ توالت سنتی یا فرنگی، نصب فلاش تانک از اهمیت ویژه ای برخوردار است.
اشتباه نکنید منظور ما سیفون نیست. در میان عموم مردم، به صورت اشتباهی اصطلاح و واژه سیفون جایگزین فلاش تانک شده است و به همین دلیل لفظ ” فلاش تانک ” برای اکثریت، غریب و ناآشنا است. در ادامه به تفاوت فلاش تانک و سیفون خواهیم پرداخت.
اگر بخواهیم برای فلاش تانک تعریف خاصی در نظر بگیریم باید اینطور بیان کنیم که فلاش تانک متشکل از یک مخزن آب است در محوطه توالت و دستشوئی نصب می شود. این مخزن توسط ورودی آبی که به لوله آب در توالت وصل است، پر از آب می شود و به مقدار گنجایش مخزن، آب در آن انبار می شود. خروجی آب این مخزن به کاسه توالت وصل است و از طریق اهرم یا دکمه ای که بر روی مخزن فلاش تانک تعبیه شده است، به هنگام نیاز، آب داخل کاسه توالت تخلیه می شود. در خصوص دکمه های موجود بر روی مخزن فلاش تانک، در ادامه توضیحات بیشتری خواهیم داد.

کاربرد فلاش تانک چیست؟

اگر تا به حال با توضیحاتی که در مورد فلاش تانک داده شد، متوجه شدید که صحبت ما در مورد کدام ابزار و تجهیزات بهداشتی است، حتماً چرایی استفاده از آن برایتان سوال است. اینکه چه لزومی به استفاده از فلاش تانک است؟ آیا استفاده از فلاش تانک باعث اسراف در مصرف آب است؟ استفاده از فلاش تانک در سرویس بهداشتی، می تواند از گرفتگی لوله توالت جلوگیری کند؟
در پاسخ به این سوال باید گفت که اصلی ترین دلیل نصب فلاش تانک در سرویس بهداشتی و در کنار سنگ توالت، کمک به تخلیه مواد زائد است که با فشار آب سرازیر شده از مخزن، مواد زائد از لوله به سمت چاه فاضلاب هدایت می شوند و از تجمع آنها در لوله جلوگیری می شود. اگر به هر دلیلی لوله های فاضلاب دچار گرفتگی و مسدودی شد، می توانید با شماره لوله بازکنی سعادت آباد تماس بگیرید.

آشنایی با انواع فلاش تانک

فلاش تانک ها بر اساس حجم مخزن، نوع نصب، محل نصب، مدل تخلیه آب از مخزن و شکل مخزن با هم متفاوت هستند که همین تفاوت باعث شده که افراد به هنگام انتخاب برای خرید، دچار کمی سردرگمی شوند که اگر با کاربرد انواع فلاش تانک آشنا شوند، می توانند انتخاب بهتری برحسب نیاز خود داشته باشند. در ادامه به شرح انواع فلاش تانک و کاربرد آن خواهیم پرداخت.

فلاش تانک روکار

قیمت لوله بازکنی المپیک

 

یکی از قدیمی ترین انواع فلاش تانک است که به صورت روکار نصب می شود و کلیه اجزا آن قابل دسترس است و همین مورد یکی از مزایای آن به شمار می رود که به هنگام خرابی مخزن یا اهرم آن، نیازی به تخریب دیوار و هزینه تراشی بیشتر نیست. این نوع فلاش تانک به دلیل قدیمی بودن اجزا بیشتری ندارد و آب از طرق اهرم یا طنابی که از آن آویزان است، در کاسه توالت تخلیه می شود. اگر در برخی فلاش تانک های روکار، به جای اهرم یا طناب، دکمه مشاهده کردید تعجب نکنید که کاربرد هر دو در فلاش تانک های روکار، یکسان ماست.

در کنار مزیتی که برای این نوع از فلاش تانک ها بیان شد، نصب آن بر روی دیوار، منجر به اشغال فضای بیشتر و نیز تولید سر و صدا به هنگام تخلیه آب از مخزن می شود که همین عیب فلاش تانک روکار، برای خیلی از افراد، دلیلی می شود تا به سراغ انواع دیگر فلاش تانک بروند. جهت نصب فلاش تانک و اخذ مشاوره رایگان، می توانید با شماره لوله بازکنی الهیه تماس بگیرید.

انواع فلاش تانک روکار

فلاش تانک روکار توالت زمینی

همانطور که از اسم آنها مشخص است در کنار توالت سنتی یا ایرانی نصب می شود.

فلاش تانک روکار توالت فرنگی

این نوع فلاش تانک هم در کنار توالت فرنگی و به صورت روکار نصب می شود.

فلاش تانک‌ روکار آنتی‌باکتریال

فلاش تانک آنتی باکتریال، به دلیل وجود یک لایه آنتی باکتریال که مانع از نفوذ باکتریال به آب داخل مخزن می شود، اینگونه نامگذاری شده است. هر دو نوع فلاش تانک روکار زمینی و فرنگی، به صورت آنتی باکتریال و معمولی وجود دارند.

فلاش تانک روکار دو زمانه

بر روی مخزن فلاش تانک دو زمانه روکار، دو دکمه بزرگ و کوچک وجود دارد که به طور مشخص، مخزن فلاش تانک هم به دو مخزن بزرگ و کوچک تقسیم شده است. اگر برای دفع مواد زائد نیاز به حجم کمی از آب باشد، می توان از دکمه کوچک استفاده کرد که مقدار آب انبار شده در مخزن کوچک، تخلیه شود و در غیر اینصورت از دکمه و مخزن بزرگ استفاده می شود.
یکی از مزایای فلاش تانک های دوزمانه، امکان مدیریت مصرف آب و جلوگیری از هدررفت آب است.

فلاش تانک توکار

در مقابل فلاش تانک های روکار، نکسل جدیدی از این تجهیزات بهداشتی به بازار عرضه شد که کلیه قطعات و اجزا آن در داخل دیوار نصب می شود و تنها دکمه تخلیه آن در دسترس است. این نوع فلاش تانک ها بر خلاف فلاش تانک های روکار، فضایی از سرویس بهداشتی را اشغال نمی کنند و به همین دلیل که مخزن آنها در داخل دیوار نصب می شود می توان از مخزن های بزرگتری در ساخت آنها استفاده کرد. در کنار این مزیت، یک عیب برای آنها وجود دارد و آن این است که به هنگام خرابی و نیاز به تعمیرات، باید آن قسمت از دیوار تخریب شود تا بتوان به اجزا فلاش تانک دسترسی داشت که این مساله، کثیف کاری، هزینه و زمان زیادی را صرف می کند. لوله بازکنی شهرک غرب از دیگر شعب فعال ما در زمینه لوله بازکنی است.

انواع فلاش تانک توکار

درست مانند مدل‌های روکار، فلاش تانک‌های توکار نیز دارای انواع مختلفی هستند. انواع فلاش تانک توکار به شرح ذیل می باشد.

فلاش تانک‌های توکار زمینی

این مدل در کنار توالت‌های سنتی یا ایرانی نصب می شود.

فلاش تانک‌های توکار تک‌پایه

از فلاش تانک توکار تک پایه، در کنار توالت فرنگی دیواری استفاده می شود.

فلاش تانک‌های توکار دو‌پایه

معمولاً از این نوع، در کنار والهنگ استفاده می شود.

فلاش تانک‌های توکار نیم‌فریم

مانند دو مدل قبل، مناسب استفاده در کنار وال هنگ است.

فلاش تانک‌های توکار دوبل استراکچر

از این مدل در کنار توالت فرنگی دیواری استفاده می شود و تفاوتی که با مدل قبلی دارد، مربوط به مقاومت آن است که به دلیل ساخته شدن فریم آن از فولاد دو لایه، بسیار مقاوم تر نسبت به آن است.

فلاش تانک توکار اتوماتیک

شاید این نوع فلاش تانک را در توالت عمومی و یا سرویس بهداشتی های حرم ها دیده باشید که به دلیل رعایت بهداشت و الزام استفاده از فلاش تانک، بدون نیاز به فشردن دکمه یا اهرمی خاص، به محض اتمام کار و معمولاً با باز شدن در سرویس بهداشتی، فلاش تانک به صورت اتومات عمل می کند. از این نوع فلاش تانک در توالت زمینی و در والهنگ استفاده می شود.

فلاش تانک توکار دو زمانه

دو دکمه برای تخلیه وجود دارد که برای تخلیه همه آب مخزن یا نیمی از آب مخزن کاربرد دارد و در کنار توالت فرنگی های دیواری و زمینی نصب می شود.

تفاوت فلاش تانک و سیفون چیست؟

در لفظ عامیانه از کلمه سیفون، به جای فلاش تانک استفاده می شود. در وواقع سیفون یک قسمت از لوله تخلیه فاضلاب است که به شکل یک لوله خمیده است. کاربرد سیفون برای جلوگیری از انتشار بوی بد فاضلاب در محیط است. مطالعه مقاله لوله بازکنی پونک  را به شما پیشنهاد می کنیم.

راهنمای خرید فلاش تانک

ضمن اینکه به هنگام خرید فلاش تانک، به معیارهایی از جمله قیمت و برند فلاش تانک دقت می کنید این مسائل را نیز در نظر بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید.

 • فلاش تانکی خرید کنید که مخزن آن، متناسب با فضای سرویس بهداشتی و تعداد افرادی که از آن استفاده می کنند، باشد.
 • به کیفیت ساخت بدنه فلاش تانک، اهرم و کلیدآن دقت کنید.
 • اگر جزو افرادی هستید که بهداشت سرویس بهداشتی، برایتان حئز اهمیت است، دقت کنید که فلاش تانک انتخاب شده از نوع آنتی باکتریال باشد.
 • برای صرفه جویی در مصرف آب بهتر است فلاش تانکی که خرید می کنید، دو زمانه باشد.
 • در هنگام خرید به ضمانت نامه و خدمات فروش فلاش تانک نیز دقت کنید.

مطالب مرتبط

لوله بازکنی پونک
مقاله

لوله بازکنی پونک

آیا با سیستم گرمایش از کف آشنا هستید؟ آیا می‌دانید از چه لوله‌ای برای این سیستم استفاده می‌شود؟ یا کدام نوع لوله برای این سیستم

ادامه مطلب »