لوله بازکنی بلوار فردوس

لوله بازکنی بلوار فردوس

اگر تا کنون با مشکل گرفمتگی لوله های فاضلاب، سینک ظرفشویی، لوله حمام و نظایر اینها مواجه شده باشید، مجبور شده اید یا با روش های خانگی که در لوله بازکنی تهران آموزش داده شده است، نسبت به رفع گرفتگی لوله ها اقدام کنید یا با شعباتی نظیر لوله بازکنی الهیه تماس بگیرید. مقصود از گفتن این مسائل این است که به مفهوم سه نظام لوله بازکنی برسیم.

سه نظام لوله بازکنی چیست؟

اگر دقت کرده باشید عبارت ” سه نظام لوله بازکنی ” در میان سرویسکاران شرکت های لوله بازکنی نظیر لوله بازکنی بلوار فردوس به مراتب تکرار می شود. تمامی دستگاه های برقی که به حالت چرخشی و دورانی کار می کنند، دارای سه نظام هستند که بسته به نوع دستگاه، ابعاد و جنس های مختلفی دارند.
اما در دستگاه لوله بازکنی، سه عدد سه نظام تعبیه شده است که کار اصلی آن این است که مانند گیره به دور فنر لوله بازکنی می چسبد و باعث می شود که فنر به هنگام چرخیدن، از دستگاه جدا نشود و برای محیط اطراف یا سرویسکار، خطر آفرین نباشد.
پشت دستگاه لوله بازکنی، یک پیچ قرار دارد که به هنگام کار با دستگاه لوله بازکنی، زمانی که آن پیچ در جهت عکس عقربه های ساعت پیچانده می شود، سه نظام ها جمع می شوند. با نزدیک شدن لبه های سه نظام به یکدیگر، سوراخ وسط سه نظام ها کوچک تر می شود و فنر را محکم تر دربرمی گیرند و امنیت کار با دستگاه لوله بازکنی بیشتر می شود.

جنس سه نظام لوله بازکنی

جنس سه نظام لوله بازکنی، از آلومینیوم، چدن، برنج و آهن می باشد. خراب شدن سه نظام به این صورت است که هر چه از دستگاه لوله بازکنی بیشتر استفاده شود، سه نظام زودتر خراب می شود. چرا که با پیچاندن پیچ پشتی دستگاه، لبه های داخلی سه نظام به یکدیگر ساییده می شوند. هرچه این سایش بیشتر باشد، سطح تماس سه نظام و فنر لوله بازکنی کاهش پیدا می کند و به تبع آن قدرت دستگاه در چرخاندن فنر کاهش پیدا می کند. در این زمان باید سه نظام را عوض کرد. یکی دیگر از شعبات فعال ما لوله بازکنی سعادت آباد می باشد که می توانید در هر ساعت از شبانه روز تماس بگیرید.

انواع سه نظام

لوله بازکنی در بلوار فردوس فوری

همانطور که قبلاً توضیح داده شد در همه دستگاه هایی که به صورت دورانی کار می کنند سه نظام وجود دارد. در اینجا با توجه به موضوع مورد بحث به شرح ۲ نوع از سه نظام می پردازیم.

سه نظام لوله بازکنی

در داخل دستگاه لوله بازکنی ۳ الی ۱۵ عدد سه نظام وجود دارد و این تفاوت وابسته به قدرت دستگاه لوله بازکنی است. هرچه قدرت دستگاه لوله بازکنی بیشتر باشد، تعداد سه نظام های تعبیه شده در آن بیشتر است. هرچه فشار دستگاه بیشتر باشد، خرابی سه نظام ها زودتر اتفاق می افتد.

سه نظام تخلیه چاه

این وسیله در ماشین های تخلیه چاه هم تعبیه شده اند و کاربرد آن در زمانی است که آب چاه توسط مکنده ماشین تخلیه چاه به سمت مخزن ارسال می شود. نیروی مکش در ماشین تخلیه به وسیله موتور ایجاد می شود و فاضلاب را به سمت مخرن حمل می کند.

انواع فنر سه نظام دستگاه لوله بازکنی

با توجه به نوع گرفتگی لوله فاضلاب و رسوب گرفتگی لوله ها، از انواع مختلف فنر لوله بازکنی استفاده می شود که ما در اینجا به چند مورد از فنرهای پرکاربرد می پردازیم. مطالعه مقاله لوله بازکنی شهرک غرب را به شما پیشنهاد می کنیم تا با دلایل نم و رطوبت خانه آشنا شوید.

سرفنر فولادی

لوله بازکنی بلوار فردوس شبانه روزی

جنس سرفنر فولادی، از فولاد است. از سرفنر فولادی برای رفع گرفتگی های سخت مثل گچ و سیمان استفاده می شود، چرا که نوک این سرفنر نوک تیز است و قدرت زیادی در شکستن و خرد کردن عامل گرفتگی لوله ها دارد.

فنر سی متری

اگر گرفتگی در لوله هایی که متراژ و طول زیادی دارند، اتفاق افتاده باشد، نمی توان از فنرهای کوتاه و معمولی برای رفع گرفتگی استفاده کرد. در این گونه مواقع از فنر سی متری استفاده می کنند. از ویژگی های این فنر این است که به دلیل ضخامت زیاد، به راحتی نمی توان آن را به دور خود پیچید و از آن در دستگاه ۵۵۰ موشکی استفاده می کنند.

سرفنر الماسه

لوله بازکنی شبانه روزی بلوار فردوس

جنس سرفنر الماسه از مس و آلومینیوم است و از آن برای رفع گرفتگی لوله هایی که قطر زیادی ندارند و به اصلاح برای لوله های ظریف و رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی استفاده می شود. سرویسکاران باتجربه می دانند که برای اینکه به کاسه توالت فرنگی آسیبی نرسد و به هنگام لوله بازکنی خرابکاری نشود، باید از سرفنر الماسه استفاده کنند.

در ادامه مقاله لوله بازکنی بلوار فردوس، توجه شما را به نمونه ای از رفع گرفتگی لوله سینک با فنر لوله بازکنی جلب می کنیم.

قیمت لوله بازکنی با سه نظام

قیمت لوله بازکنی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد.

 • میزان کنده کاری در قسمت گرفتگی لوله
 • نوع فنر مورد استفاده در رفع گرفتگی لوله
 • وسیله ای که برای لوله بازکنی استفاده می شود
 • محل گرفتگی لوله
 • متراژ لوله‌ فاضلاب گرفته شده

اگر همه این موارد را در نظر بگیریم متوجه می شویم که قیمت لوله بازکنی مبلغ ثابتی نبوده و پس از بازدید از محل می توان نسبت به اعلام قیمت، اقدام کرد. هر چند در شرکت خدمات فنی دوستان کلیه خدمات لوله بازکنی بر اساس نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال ۱۴۰۱ می باشد.

با توضیحاتی که در خصوص سه نظام لوله بازکنی داده شد، متوجه می شوید که این قطعه هم مانند سایر دستگاه ها دارای عمر مفید است و با هربار استفاده مستهلک می شود و به مرور کارایی خود را از دست می دهد. ولی این ادعا که شرکت های لوله بازکنی پس از هربار رفع گرفتگی لوله، هزینه سه نظام را دریافت کنند، به نوعی کلاهبرداری محسوب می شود و باید این مساله را در نظر گرفت که سه نظام ها پس از چند بار و به مرور زمان مستهلک و خراب شده اند.

سوالات متداول

رفع گرفتگی لوله ها در بلوار فردوس، با چه تجهیزاتی انجام می گیرد؟

کلیه شعبه های شرکت خدمات فنی دوستان، به تمامی تجهیزات لوله بازکنی از جمله فنر لوله بازکنی در متراژهای مختلف، پمپ تراکم هوا، چنگک لوله بازکنی، فنر لوله بازکنی برقی و غیره مجهز می باشند.

لوله بازکنی با فنر، کثیف کاری دارد؟

ما کلیه تجهیزات بروز لوله بازکنی را در اختیار سرویسکاران قرار داده ایم و همواره با سرویسکاران باتجربه همکاری می کنیم تا بهترین گزینه را برای رفع گرفتگی لوله ها انتخاب کنند و کمترین کثیف کاری را دارد.

 

۲ پاسخ

 1. خیلی ممنون از اطلاع رسانی شما در مورد هزینه لوله بازکنی با سه نظام. چون من تو دام همچین افراد سودجویی افتادم که به بهانه خراب شدن سه نظام، پول بیشتری از من طلب کردند.

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به تماس های مکرری که با لوله بازکنی بلوار فردوس گرفته می شود، بر آن شدیم تا یک مقاله کلی در این مورد بنویسیم و در مورد سه نظام و قیمت لوله بازکنی با سه نظام اطلاع رسانی کنیم. خوشحال هستیم که این موضوع تونسته رضایت خاطر شما را به دست بیاورد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب مرتبط

لوله بازکنی ونک
مقاله

لوله بازکنی ونک

در دیوارهای ساختمان ۴ نوع رطوبت می تواند وجود داشته باشد: رطوبت بالارونده، رطوبت نافذ، تراکم و تراکم بین بافتی. هر یک از این موارد،

ادامه مطلب »
لوله بازکنی زعفرانیه
مقاله

لوله بازکنی زعفرانیه

اگر در محدوده زعفرانیه ساکن هستید و به دنبال یک شرکت لوله بازکنی هستید، شرکت خدمات فنی دوستان را به شما توصیه می کنیم که

ادامه مطلب »