لوله بازکنی بلوار فردوس

لوله بازکنی بلوار فردوس

لوله بازکنی بلوار فردوس و تخلیه چاه بلوار فردوس یکی از خدمات شبانه روزی و بدون تعطیلی لوله بازکنی تهران در شعبه غرب تهران است که برای هرنوع گرفتگی لوله فاضلاب از جمله گرفتگی سینک، گرفتگی لوله حمام یا گرفتگی لوله توالت خدمات ارائه می دهد.

رفع گرفتگی لوله ها در بلوار فردوس با استفاده از دستگاه های لوله بازکنی از جمله فنر برقی لوله بازکنی بدون کثیف کاری و به صورت تضمینی انجام می شود.

لوله بازکنی در منطقه بلوار فردوس 

منطقه بلوار فردوس یکی از مناطق مهم غرب تهران است که به واسطه خوش آب و هوایی و خوش مسیر بودن، رشد ساخت و ساز دراین منطقه به سرعت رشد داشته است.

آپارتمان نشینی و استفاده از لوله فاضلاب های مشترک در یک ساختمان مشکلاتی از جمله گرفتگی لوله فاضلاب را به وجود آورده است. در همین راستا برای رفاه حال همشهریان عزیز تهرانی ساکن در محدوده بلوار فردوس، لوله بازکنی دوستان شعبه لوله بازکنی بلوار فردوس را مستقر نموده است. کلیه خدمات در این شعبه به صورت شبانه روزی و تضمینی و با پشتیبانی چندماهه است.

دلایل گرفتگی لوله 

دلایل متعددی برای گرفتگی لوله فاضلاب در محدوده بلوار فردوس وجود دارد که با شناخت آنها راحتتر می توان نسبت به پیشگیری یا انتخاب روش رفع گرفتگی لوله اقدام کرد.

رسوب گرفتگی لوله

ته نشین شدن رسوبات در جداره های داخلی لوله موجب کاهش قطر لوله فاضلاب و گرفتگی آن می شود.

مو و پرز فرش

ورود مو و پرز فرش به داخل لوله فاضلاب و تجمع آن، توده ای را به وجود می آورد که سد راه عبور فاضلاب و گرفتگی لوله می شود.

روغن و چربی

ریختن روغن مواد غذایی یا هرنوع چربی دیگر داخل لوله تخلیه، باعنث چسبنده شدن جداره داخلی لوله و چسبیدن مواد زائد دیگر به آن و به تبع آن کاهش قطر لوله می شود.

پسماند مواد غذایی

پسماند مواد غذایی از جمله موادی هست که به راحتی می تواند گرفتگی لوله فاضلاب را سبب شود. به همین دلیل در  لوله بازکنی الهیه همیشه توصیه می کنیم در سینک ظرفشویی از توری هایی استفاده شود که مانع از ورود پسماند مواد غذایی داخل لوله شود.

شیب غیراستاندارد لوله

یکی دیگر از عوامل گرفتگی لوله که بسیاری از آن غافل هستند، عدم شیب بندی اصولی لوله تخلیه است.

 

 

اگر تا کنون با مشکل گرفتگی لوله های فاضلاب، سینک ظرفشویی، لوله حمام و نظایر اینها مواجه شده باشید، مجبور شده اید یا با روش های خانگی نسبت به رفع گرفتگی لوله ها اقدام کنید یا با شعباتی نظیر لوله بازکنی در بلوار فردوس تماس بگیرید. مقصود از گفتن این مسائل این است که به مفهوم سه نظام لوله بازکنی برسیم.

سه نظام لوله بازکنی چیست؟

لوله بازکنی بلوار فردوس

اگر دقت کرده باشید عبارت ” سه نظام لوله بازکنی ” در میان سرویسکاران شرکت های لوله بازکنی نظیر لوله بازکنی بلوار فردوس به مراتب تکرار می شود. تمامی دستگاه های برقی که به حالت چرخشی و دورانی کار می کنند، دارای سه نظام هستند که بسته به نوع دستگاه، ابعاد و جنس های مختلفی دارند.
اما در دستگاه لوله بازکنی، سه عدد سه نظام تعبیه شده است که کار اصلی آن این است که مانند گیره به دور فنر لوله بازکنی می چسبد و باعث می شود که فنر به هنگام چرخیدن، از دستگاه جدا نشود و برای محیط اطراف یا سرویسکار، خطر آفرین نباشد.
پشت دستگاه لوله بازکنی، یک پیچ قرار دارد که به هنگام کار با دستگاه لوله بازکنی، زمانی که آن پیچ در جهت عکس عقربه های ساعت پیچانده می شود، سه نظام ها جمع می شوند. با نزدیک شدن لبه های سه نظام به یکدیگر، سوراخ وسط سه نظام ها کوچک تر می شود و فنر را محکم تر دربرمی گیرند و امنیت کار با دستگاه لوله بازکنی بیشتر می شود.

جنس سه نظام لوله بازکنی

جنس سه نظام لوله بازکنی، از آلومینیوم، چدن، برنج و آهن می باشد. خراب شدن سه نظام به این صورت است که هر چه از دستگاه لوله بازکنی بیشتر استفاده شود، سه نظام زودتر خراب می شود. چرا که با پیچاندن پیچ پشتی دستگاه، لبه های داخلی سه نظام به یکدیگر ساییده می شوند. هرچه این سایش بیشتر باشد، سطح تماس سه نظام و فنر لوله بازکنی کاهش پیدا می کند و به تبع آن قدرت دستگاه در چرخاندن فنر کاهش پیدا می کند. در این زمان باید سه نظام را عوض کرد. یکی دیگر از شعبات فعال ما لوله بازکنی سعادت آباد می باشد که می توانید در هر ساعت از شبانه روز تماس بگیرید.

انواع سه نظام

لوله بازکنی در بلوار فردوس فوری

همانطور که قبلاً توضیح داده شد در همه دستگاه هایی که به صورت دورانی کار می کنند سه نظام وجود دارد. در اینجا با توجه به موضوع مورد بحث به شرح ۲ نوع از سه نظام می پردازیم.

سه نظام لوله بازکنی

در داخل دستگاه لوله بازکنی ۳ الی ۱۵ عدد سه نظام وجود دارد و این تفاوت وابسته به قدرت دستگاه لوله بازکنی است. هرچه قدرت دستگاه لوله بازکنی بیشتر باشد، تعداد سه نظام های تعبیه شده در آن بیشتر است. هرچه فشار دستگاه بیشتر باشد، خرابی سه نظام ها زودتر اتفاق می افتد.

سه نظام تخلیه چاه

این وسیله در ماشین های تخلیه چاه هم تعبیه شده اند و کاربرد آن در زمانی است که آب چاه توسط مکنده ماشین تخلیه چاه به سمت مخزن ارسال می شود. نیروی مکش در ماشین تخلیه به وسیله موتور ایجاد می شود و فاضلاب را به سمت مخرن حمل می کند.

انواع فنر سه نظام دستگاه لوله بازکنی

با توجه به نوع گرفتگی لوله فاضلاب و رسوب گرفتگی لوله ها، از انواع مختلف فنر لوله بازکنی استفاده می شود که ما در اینجا به چند مورد از فنرهای پرکاربرد می پردازیم. مطالعه مقاله لوله بازکنی شهرک غرب را به شما پیشنهاد می کنیم تا با دلایل نم و رطوبت خانه آشنا شوید.

سرفنر فولادی

لوله بازکنی بلوار فردوس شبانه روزی

جنس سرفنر فولادی، از فولاد است. از سرفنر فولادی برای رفع گرفتگی های سخت مثل گچ و سیمان استفاده می شود، چرا که نوک این سرفنر نوک تیز است و قدرت زیادی در شکستن و خرد کردن عامل گرفتگی لوله ها دارد.

فنر سی متری

اگر گرفتگی در لوله هایی که متراژ و طول زیادی دارند، اتفاق افتاده باشد، نمی توان از فنرهای کوتاه و معمولی برای رفع گرفتگی استفاده کرد. در این گونه مواقع از فنر سی متری استفاده می کنند. از ویژگی های این فنر این است که به دلیل ضخامت زیاد، به راحتی نمی توان آن را به دور خود پیچید و از آن در دستگاه ۵۵۰ موشکی استفاده می کنند.

سرفنر الماسه

لوله بازکنی شبانه روزی بلوار فردوس

جنس سرفنر الماسه از مس و آلومینیوم است و از آن برای رفع گرفتگی لوله هایی که قطر زیادی ندارند و به اصلاح برای لوله های ظریف و رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی استفاده می شود. سرویسکاران باتجربه می دانند که برای اینکه به کاسه توالت فرنگی آسیبی نرسد و به هنگام لوله بازکنی خرابکاری نشود، باید از سرفنر الماسه استفاده کنند.

در ادامه مقاله لوله بازکنی بلوار فردوس، توجه شما را به نمونه ای از رفع گرفتگی لوله سینک با فنر لوله بازکنی جلب می کنیم.

قیمت لوله بازکنی با سه نظام

قیمت لوله بازکنی به عوامل مختلفی بستگی دارد که از جمله می‌توان به این موارد اشاره کرد.

 • میزان کنده کاری در قسمت گرفتگی لوله
 • نوع فنر مورد استفاده در رفع گرفتگی لوله
 • وسیله ای که برای لوله بازکنی استفاده می شود
 • محل گرفتگی لوله
 • متراژ لوله‌ فاضلاب گرفته شده

اگر همه این موارد را در نظر بگیریم متوجه می شویم که قیمت لوله بازکنی مبلغ ثابتی نبوده و پس از بازدید از محل می توان نسبت به اعلام قیمت، اقدام کرد. هر چند در شرکت خدمات فنی دوستان کلیه خدمات لوله بازکنی بر اساس نرخ اتحادیه لوله بازکنی سال ۱۴۰۱ می باشد.

با توضیحاتی که در خصوص سه نظام لوله بازکنی داده شد، متوجه می شوید که این قطعه هم مانند سایر دستگاه ها دارای عمر مفید است و با هربار استفاده مستهلک می شود و به مرور کارایی خود را از دست می دهد. ولی این ادعا که شرکت های لوله بازکنی پس از هربار رفع گرفتگی لوله، هزینه سه نظام را دریافت کنند، به نوعی کلاهبرداری محسوب می شود و باید این مساله را در نظر گرفت که سه نظام ها پس از چند بار و به مرور زمان مستهلک و خراب شده اند.

سوالات متداول

رفع گرفتگی لوله ها در بلوار فردوس، با چه تجهیزاتی انجام می گیرد؟

کلیه شعبه های شرکت خدمات فنی دوستان، به تمامی تجهیزات لوله بازکنی از جمله فنر لوله بازکنی در متراژهای مختلف، پمپ تراکم هوا، چنگک لوله بازکنی، فنر لوله بازکنی برقی و غیره مجهز می باشند.

لوله بازکنی با فنر، کثیف کاری دارد؟

ما کلیه تجهیزات بروز لوله بازکنی را در اختیار سرویسکاران قرار داده ایم و همواره با سرویسکاران باتجربه همکاری می کنیم تا بهترین گزینه را برای رفع گرفتگی لوله ها انتخاب کنند و کمترین کثیف کاری را دارد.

 

۶ پاسخ

 1. خیلی ممنون از اطلاع رسانی شما در مورد هزینه لوله بازکنی با سه نظام. چون من تو دام همچین افراد سودجویی افتادم که به بهانه خراب شدن سه نظام، پول بیشتری از من طلب کردند.

  1. سلام دوست عزیز
   با توجه به تماس های مکرری که با لوله بازکنی بلوار فردوس گرفته می شود، بر آن شدیم تا یک مقاله کلی در این مورد بنویسیم و در مورد سه نظام و قیمت لوله بازکنی با سه نظام اطلاع رسانی کنیم. خوشحال هستیم که این موضوع تونسته رضایت خاطر شما را به دست بیاورد.

 2. سلام و وقت بخیر
  ممکن هست که حین استفاده از فنر برقی لوله بازکنی یا فنر دستی، لوله سوراخ بشه و آسیب ببینه؟ ما از کجا مطمئن بشیم که تکنسین لوله بازکنی در بلوار فردوس، آسیبی به لوله ها وارد نکرده است؟

  1. سلام دوست عزیز
   بله این امکان وجود دارد و اتفاقاً یکی از دلایلی هست که می تواند موجب بی اعتمادی و نارضایتی مشتریان شود. در واقع به دلیل اینکه لوله ها به صورت توکار هستند و در معرض دید، قرار ندارند ممکن است شما متوجه این آسیب وارده به لوله فاضلاب نشوید و بعد از مدتی با توجه به علائمی از جمله رطوبت و نم، بوی بد فاضلاب، تجمع حشرات موذی و مصرف زیاد آب به این موضوع پی ببرید که دیگر دیر شده است و قاعدتا آن شرکت زیر بار نخواهد رفت. تنها راه جلوگیری از این مساله این است که برای دریافت خدمات رفع گرفتگی لوله های فاضلاب از شرکت های معتبر در این زمینه کمک بگیرید. چرا که این شرکت ها به دلیل همکاری با تکنسین های باتجربه، به هنگام استفاده از فنر لوله بازکنی، به جنس لوله فاضلاب توجه می کنند و سرفنر متناسب با آن استفاده می کنند و فشار وارده به لوله ها را کنترل می کنند.

  1. سلام دوست عزیز
   از آنجاییکه لوله های پلاستیکی به دلیل وزن کم، نصب راحت و مقاوم بودن در برابر پوسیدگی یکی از گزینه های پرطرفدار برای لوله کشی اب ساختمان هستند، بروز نشتی و سوراخ به هر دلیلی در این لوله ها یک امر شایع است که می توانید با کمک چسب و نوار آببندی نسبت به رفع نشتی لوله اقدام کنید.
   ترمیم لوله پلی اتیلن با چسب لوله
   برای رفع نشتی لوله های پلی اتیلنی که بیشتر برای آبیاری آب باغچه و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند، می توان از انواع چسب استفاده کرد.
   ۱- چسب پلیکا
   محبوبترین چسب برای رفع نشتی لوله های پلی اتیلنی چسب پلیکا است که دلیل محبوبیت آن قدرت چسبندگی و هم جوشی بسیار بالای آن است. چسب پلیکا در دونوع معمولی و تارگت در بازار وجود دارد که نوع تارگت آن هم قدرت چسبندگی بالایی دارد و هم قدرت کشسانی بالا دارد و رفع نشتی لوله با آن بسیار سریع جواب می دهد.
   ۲- چسب فایبر فیکس
   نوار چسب نشتی گیر و تعمیر لوله فایبر فیکس به طور گسترده برای تعمیر انواع لوله به خصوص لوله های پلی اتیلن استفاده می شود. دلایل استفاده زیاد این نوع چسب می تواند موارد ذیل باشد.
   امکان رفع نشتی انواع لوله پلی اتیلن تا فشار ۲۰ بار
   عایق الکتریسیته تا ۱۶۰۰ ولت
   عایق حرارتی تا ۱۰۰ درجه سیلسوس
   مقاوم در برابر فشار، ضربه، ساییدگی و له شدگی تا ۱۰۰ برابر
   مناسب برای لوله های آبیاری با قابلیت بدون بو، غیر سمی و کاملاً بهداشتی
   عدم بروز حسایت پوستی
   امکان استفاده برای لوله های فلزی، پی وی سی و پلی اتیلن
   بی ضرر برای انسان و حیوان
   ۳- چسب اپوکسیدی
   از چسب های اپوکسیدی می توان علاوه بر رفع نشتی لوله پلی اتیلن در کاربردهای دیگر برای انواع سطوح از جمله چوب، فلز، شیشه، سرامیک استفاده کرد.
   البته ما توصیه می کنیم برای تشخیص محل دقیق نشتی لوله و انتخاب بهترین روش برای رفع آن با شماره لوله بازکنی بلوار فردوس تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط

لوله بازکنی مجیدیه
مقاله

لوله بازکنی مجیدیه

لوله بازکنی مجیدیه شمالی و لوله بازکنی مجیدیه جنوبی کلیه خدمات لوله بازکنی را به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی، فقط با یک تماس

ادامه مطلب »