لوله بازکنی نارمک

لوله بازکنی نارمک

رادیاتور یا شوفاژ نوعی مبدل حرارتی است که گرما را را به محیط منتقل می‌کند. این دستگاه جایگزین مناسبی به جای بخاری است و گرما را از طریق آب گرمی که داخل لوله‌های آن در حرکت است منتقل می‌کند. امروزه در اکثر خانه‌های تازه ساخت و آپارتمانی به جای بخاری از رادیاتور استفاده می‌شود که به لحاظ زیبایی و کاربرد بسیار مناسب‌تر از بخاری است و از ایمنی بالاتری نیز برخوردار است. این وسیله به واسطه پکیج انرژی خود را تامین می‌کند یعنی آبی که توسط لوله کشی وارد رادیاتور می‌شود توسط پکیج گرم می‌شود. پس در هر خانه‌ای که پکیج داشته باشیم باید رادیاتور نیز نصب کنیم تا بتوانیم از نظر مصرف انرژی نیز صرفه جویی کنیم. در مقاله لوله بازکنی نارمک قصد داریم تا درباره نصب رادیاتور به دیوار توضیحاتی را ارائه دهیم اگر این مقاله مناسب شماست با ما همراه باشید. همچنان می توانید جهت خدمات تخلیه چاه با ما تماس بگیرید.

رادیاتور چیست ؟

رادیاتور وسیله‌ای فلزی یا نیمه فلزی است که در جنس‌های متفاوتی همچون آلومینیومی، فولادی، مسی و چدنی ساخته می‌شود و در واقع یک مبدل حرارتی است که گرمای آبی که درون لوله‌های آن در حال گردش است را به صورت تماسی به هوای اطراف خود منتقل می‌کند. مولکول‌های هوا به تدریج این گرما را در تمام سطح محیط خانه‌ی یا هر محیطی که از رادیاتور استفاده می‌کند انتقال می‌دهند و به این روش هوای محیط به صورت مطلوب و یکنواخت گرم شده و فضای دلپذیری برای ساکنین به وجود می‌آید. رادیاتورها فقط از طریق تماس سطحی با هوا گرما را منتقل نمی‌کنند بلکه از طریق تابش از سطح پره‌های رادیاتور نیز مقداری گرما به محیط انتقال پیدا می‌کند. انتقال حرارت در رادیاتور مسی به دلیل رسانایی بالا نسبت به بقیه فلزها زیاد است ولی به علت گران بودن مس مقرون به صرفه نیست.

اصولاً رادیاتورهایی که برای گرمایش منازل و ساختمان‌ها استفاده می‌شوند آلومینیومی هستند. این رادیاتورها قیمت مناسبی دارند و سبک و زیبا هستند. انتقال حرارت خوبی نیز دارند و طول عمر آنها نیز مناسب است. البته ما در مقاله لوله بازکنی تهرانپارس در خصوص نحوه هواگیری انواع پکیج صحبت کرده ایم. این نکته را مد نظر داشته باشید که اگر میخواهید از رادیاتور برای گرمایش خانه استفاده کنید باید از قبل لوله‌کشی آن در هنگام ساخت ساختمان در نظر گرفته شده باشد تا بتوان از طریق پکیج یا موتورخانه آب گرم را به داخل رادیاتور هدایت کرد. در ادامه در خصوص لوله‌کشی رادیاتور که قبل از نصب رادیاتور باید انجام شود و در واقع پیش نیاز نصب رادیاتور است و همینطور درباره طریقه نصب رادیاتور به دیوار بیشتر توضیح خواهیم داد.

طریقه لوله‌کشی رادیاتور یا شوفاژ

لوله بازکنی نارمک ارزان

 

لوله‌کشی رادیاتور به صورت کلی به سه روش انجام می‌شود:

لوله‌کشی به صورت تک لوله‌ای

در این سیستم تنها یک لوله وظیفه انتقال و بازگرداندن آب را بر عهده دارد. این روش از لوله‌کشی برای خود مزایا و معایبی دارد. از مزایای آن می‌توان به مصرف کمتر لوله اشاره کرد. چرا که تنها یک لوله برای انتقال و برگرداندن آب استفاده می‌شود هزینه کمتری نسبت به سایر روش‌ها دارد. همچنین این روش بهترین گزینه برای لوله کشی روکار محسوب می‌شود. از معایب آن نیز میتوان این را گفت که برای بیش از ۵ الی ۶ رادیاتور مناسب نیست و اجرای این سیستم به دقت بسیار بالایی نیازمند است.

لوله‌کشی به صورت دو لوله‌ای با برگشت مستقیم

در این روش همانطور که از نامش پیداست دو لوله استفاده می‌شود یک لوله برای رفت و یکی برای برگشت است. . از مزایای آن این است که اجرای آسانی دارد و از معایب آن این است که اگر مسیر لوله کشی طولانی شود باعث می شود رادیاتورهای نزدیک گرم تر از رادیاتورهای دور باشند ممکن است به خدمات لوله بازکنی پاسداران نیاز داشته باشید.

لوله‌کشی به صورت دو لوله‌ای با برگشت معکوس

در این روش نیز دو لوله استفاده می‌شود. خط لوله رفت از قسمت دما بالای تولید کننده حرارت به سمت توزیع کننده حرارت کشیده شده است و خط لوله برگشت نقش جمع کننده آبی که حرارت خود را از دست داده بازی می کند. اتصال لوله رفت در این روش همانند روش برگشت مستقیم است ولی لوله برگشت آخرین رادیاتور در واقع اولین لوله متصل شده به خط برگشت خواهد بود. این روش بهترین روش لوله‌کشی رادیاتور است زیرا حرارت را به صورت یکنواخت و مطلوب توزیع می‌کند.

طریقه نصب رادیاتور به دیوار

لوله بازکنی نارمک فوری

 

بعد از اینکه لوله‌کشی رادیاتور انجام شد حالا نوبت نصب رادیاتور است. برای نصب ابتدا پکیج را خاموش کنید و آن را از برق و گاز جدا کنید. بهترین محل نصب رادیاتور همان محلی است که لوله رفت و برگشت از زمین خارج شده است. سر لوله رفت و برگشت را ببرید و شیرهای رفت و برگشت را به آن وصل کنید. فاصله شیر رفت و برگشت را از کنار دیوار اندازه بزنید و از تراز بودن آن مطمئن شوید فراموش نکنید که همه مراحل باید با دقت انجام شود و اندازه ها باید کاملا تراز باشدتا رادیاتور تراز شود. رادیاتور را برای تعیین مکان دقیق موقتی به شیرها می بندیم تا وسط آن و ابتدا و انتهای محل نصب را با دقت اندازه بزنیم و کاملا تراز باشد. سپس رادیاتور را جدا کرده و با مته مکان نصب بست دیواری را سوراخ می‌کنیم و بست را سرجایش محکم می‌کنیم سپس رادیاتور را سرجایش قرارداده و آن را به شیرهای رفت و برگشت وصل می‌کنیم. مهره‌های رفت و برگشت را سرجایش محکم کنید و از تراز بودن رادیاتور و محکم بودن همه ‌بخش‌ها مطمئن شوید. با پیچ تنظیم بست، محل بست را خوب تنظیم کنید تا وزن رادیاتور روی آن باشد. حالا رادیاتور آماده استفاده است. لوله بازکنی سعادت آباد یکی از شعب فعال ما می باشد.

نکات مهم در خصوص نصب رادیاتور

 • روش نصب باید طوری باشد که فشاری از سمت شیرآلات به دیوار وارد نشود تا در آینده در اثر فشار دیوار دچار ترک خوردگی و تخریب نشود و اتصالات دچار نشتی یا شکستی نشود.
 • ارتفاع رادیاتور از کف زمین باید بین ۱۵ الی ۳۰ سانتی‌متر باشد.
 • برای رادیاتور شیر هواگیر اتوماتیک نصب کنید تا عمر مفید پکیج و رادیاتور منزل خود را افزایش دهید.
 • فضای اطراف شوفاژ را شلوغ نکنید تا جریان هوا به راحتی در حال گردش باشد و عمل گرمایشی به خوبی انجام شود.
 • سطح رادیاتور را تمیز نگهدارید تا عمل انتقال حرارت نیز آسان‌تر و بهتر انجام شود و از سیاه شدن دیوار به خاطر دوده جلوگیری کنید.
 • تمام مراحل نصب را با دقت زیاد انجام دهید تا دچار مشکل نشوید.
 • در صورتی که اطلاعات کافی و تخصص و ابزار لازم را ندارید حتما از یک متخصص کمک بگیرید.
  سخن پایانی
  با توجه به اهمیت و استقبال مردم از رادیاتور در این مقاله سعی کردیم تا شما را با رادیاتور و طریقه نصب آن آشنا کنیم تا در صورت نیاز از آن استفاده کنید.

مطالب مرتبط

لوله بازکنی افسریه با پشتیبانی
مقاله

لوله بازکنی افسریه

شاید برایتان این سوال پیش بیاید که چرا مشکلات مربوط به لوله و فاضلاب افزایش یافته است؟ با گسترش زندگی آپارتمان نشینی و مشترک بودن

ادامه مطلب »
لوله بازکنی پاسداران
مقاله

لوله بازکنی پاسداران

https://lolehbazkonitehran.com/video/H-Karami-19-web.mp4 لوله بازکنی پاسداران و چاه بازکنی پاسداران به صورت شبانه روزی، ارزان و فوری  تنها با یک تماس در خدمت همشهریان عزیز تهرانی می

ادامه مطلب »