لوله بازکنی شمال تهران

لوله بازکنی شمال تهران

لوله بازکنی شمال تهران یکی از شعب شبانه روزی لوله بازکنی در تهران می باشد که به صورت ۱۰۰% تضمینی گرفتگی لوله ها را رفع می کند و با حداقل تخریب نشتی لوله ها را از بین می برد.

آیا در خصوص رفع نشتی لوله‌های توکار چیزی می‌دانید؟ لوله‌کشی ساختمان بخش مهمی از مراحل ساخت و ساز ساختمان به حساب می‌آید و به صورت روکار یا توکار اجرا می‌شود . لوله‌کشی توکار به حالتی گفته می‌شود که لوله‌ها از دید مخفی است و در لوله‌کشی روکار بر عکس قبلی لوله‌ها روی دیوار قرار دارد و دیده می‌شود. هر روشی مزایا و معایب خودش را دارد و با توجه به هدف و سلیقه افراد انتخاب می‌شود. لوله‌کشی توکار باعث زیبایی نمای ساختمان می‌شود و در معرض دید نیست ولی به هنگام تعمیر نیاز به تخریب داشته دارد در عوض لوله‌ها در روش روکار چون دیده می‌شوند در صورت آسیب دیدن به راحتی محل آسیب پیدا می‌شود و تعمیر آن نیز آسان‌تر است. در این مقاله قصد داریم در خصوص رفع نشتی لوله‌های توکار صحبت کنیم.

نشتی لوله‌های توکار

لوله بازکنی شمال تهران فوری

نشتی لوله‌ها چه توکار و چه روکار می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در صورت مشاهده هر چه زودتر باید آن را رفع کنید. لوله‌های روکار چون بر روی دیوار است و مشاهده می‌شود اگر دچار نشتی شود خیلی زود ما متوجه می‌شویم و دست به کار می‌شویم تا مشکل را رفع کنیم ولی اگر لوله توکار باشد نشتی آن به راحتی دیده نمی‌شود به خصوص اگر نشتی کم باشد تا زمانی که به صورت رطوبت خودش را نشان ندهد یا صدای چکه نشویم نمی‌توانیم متوجه شویم البته دستگاه‌هایی وجود دارند که می‌توانند نشتی را تشخیص دهند ولی تا زمانی که ما شک نکنیم یا علایمی را مشاهده نکنیم هرگز به فکر این نیستیم که لوله دچار نشتی باشد. به هر حال در صورتی که متوجه شدیم لوله توکار دچار نشتی است باید مصالح آن بخش را به مقداری که لازم است تخریب کنیم و لوله را تعمیر کنیم. برای رفع یک مشکل ابتدا باید دلیل آن را بدانید تا بهتر با قضیه برخورد داشته باشید. نشتی ممکن است به علت نشست ساختمان و وارد شدن فشار بر روی لوله‌ها به خصوص لوله‌های پلاستیکی پیش‌ بیاید یا بر اثر تعمیر کردن ساختمان و کار با ابزارآلاتی مانند مته رخ دهد. آب بندی نادرست و لوله کشی نامناسب و موارد دیگر نیز می‌تواند عامل ایجاد نشتی لوله‌های توکار باشد. در ادامه مطالب سعی می‌کنیم در خصوص رفع نشتی لوله‌های توکار مطالب بیشتری را ارائه کنیم.

رفع نشتی لوله‌های توکار

رفع نشتی لوله‌های توکار می‌تواند با توجه به جنس لوله، مکان قرار گرفتن لوله، میزان نشتی و مواردی دیگر متفاوت باشد. مثلا لوله پلیکا با لوله چدنی روش رفع متفاوتی دارد. برای رفع مشکل نشتی لوله‌ها ابتدا باید آب را قطع کنید تا نشتی ادامه پیدا نکند و مشکل را راحت‌تر حل کنید. سپس با توجه به نوع لوله و وسعت نشتی روش مناسب را اتخاذ کنید.

رفع نشتی لوله‌های توکار پلاستیکی

لوله بازکنی شمال تهران شبانه روزی

در لوله‌های پلاستیکی که دچار نشتی است و این نشتی مثلا بر اثر برخورد مته به وجود آمده ابتدا باید اطراف محل سوراخ شده را مقداری تخریب کنید تا محل نشتی کاملا رویت شود و دست شما برای رفع مشکل باز باشد، سپس محدود را به خوبی تمیز کنید و اگر نیاز به صیقل دادن دارد این کار را انجام دهید تا کاملا صاف شود سپس اطراف سوراخ را آغشته به چسب پی وی سی کنید و یک تکه لوله را به آن قسمت بچسبانید. ( روش استفاده از این چسب‌ها بر روی ظرف چسب موجود است و می‌توانید با مطالعه آن به درستی از آن استفاده کنید. ) تکه لوله پلیکا را تا زمانی که چسب به خوبی خشک نشده فشار دهید بعد از خشک شدن چسب، نشتی به احتمال زیاد رفع خواهد شد. اگر در موقعیتی بودید که چسب در دسترس نداشتید با گچ و سیمان یا رزین و موادی که در دسترس هست نشتی را موقتی رفع کنید تا در فرصت بهتر به صورت کامل با روش مناسب به رفع آن بپردازید.

رفع نشتی لوله‌های چدنی

لوله بازکنی شمال تهران ارزان

لوله‌های چدنی نیز ممکن است به همان دلایلی که گفته شد دچار نشتی شوند البته تحمل این لوله‌ها در مقابل فشارهای وارده بیشتر است ولی این لوله‌ها نیز نقطه ضعفی دارند که می‌تواند موجب به وجود آمدن نشتی در آن‌ها شود. این لوله‌ها در برابر پوسیدگی و خوردگی مقاومت بالایی ندارند و این عامل نقش موثری در بوجود آمدن نشتی در این لوله‌ها دارد. برای رفع نشتی لوله‌های توکار چدنی نیز نیاز به تخریب دارید. اگر نشتی در لوله‌های چدنی کم باشد و مثلا یک سوراخ کوچک ایجاد شده باشد می‌توانید از چسب چدن استفاده کنید ولی اگر نشتی به علت شکستگی باشد بهترین کار تعویض قطعه معیوب است. گاهی اوقات با عایق کاری نانو نیز می‌توان نشتی لوله چدنی را رفع کرد.

تماس با لوله‌کش

اکثر مردم در این کارها مهارت ندارند یا اصلا با ابزارهای مورد نیاز و روش‌های مناسب آشنا نیستند، در چنین شرایطی بهترین کار تماس با لوله‌کش است. لوله‌کش به علت آشنایی و تخصصی که در این زمینه دارد و شناخت لوله‌ها و مشکلاتی که ممکن است پیش‌بیاید می‌تواند کار را به بهترین صورت انجام دهد و مشکل نشتی را رفع کند.
رفع نشتی لوله‌های توکار به نسبت لوله‌های روکار بسیار سخت‌تر و هزینه بردارتر است و هر چه لوله در عمق بیش‌تری باشد زحمت بیش‌تری را متحمل خواهید شد. اگر خودتان مهارت کافی برای مشکل نداشته باشید حتما از افراد متخصص و فعال در این زمینه کمک بگیرید تا هزینه بیش‌تری را متحمل نشوید. گاهی اوقات نشتی کم است و با چسب یا موادی نظیر آن مشکل حل می‌شود ولی گاهی وسعت نشتی بالاست و یا لوله دچار شکستگی است و حتما باید بخشی از لوله‌کشی را تعویض کنید. به هر حال تشخیص این مسائل به عهده‌ی متخصص این کار است.

سخن پایانی

رفع نشتی لوله‌های توکار در مقایسه با رفع نشتی لوله‌های روکار سختی بیش‌تری را دارد و نیاز به مقداری تخریب نیز دارد که باید در محل نشتی انجام شود تا لوله قابل رویت شود. بعد از پیدا کردن محل نشتی که اوصولا توسط دستگاه نشت یاب انجام می‌شود و یا علایمی مثل رطوبت و صدای چکه آب محل نشتی را بروز می‌دهد باید روش مناسبی را برای رفع آن اتخاذ کنید که اوصولا توسط لوله‌کش و شرکت‌های لوله‌بازکنی انجام می‌شود. در این مقاله سعی کردیم تا در خصوص رفع نشتی لوله‌های توکار اطلاعاتی را خدمتتان ارائه کنیم تا دانش شما را در این زمینه فراتر ببریم.

مطالب مرتبط