لوله بازکنی سعادت آباد

خدمات لوله بازکنی سعادت آباد

 • ارائه خدمات به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی
 • بازدید و مشاوره رایگان بصورت شبانه روزی
 • تشخیص ترکیدگی و محل نشتی لوله
 • انجام لوله کشی سرد و گرم و لوله کشی پکیج
 • رفع بوی بد فاضلاب و توالت
 • رفع نم حمام، آشپزخانه و توالت
 • تعویض کاسه توالت ایرانی و فرنگی
 • نصب توالت فرنگی
 • رفع گرفتگی انواع لوله
 • تشخیص نم و رطوبت بدون خرابی

در میان انواع لوله های مورد استفاده در سیستم لوله کشی سیالات مختلف، به معرفی انواع لوله گالوانیزه و کاربرد هریک از آنها خواهیم پرداخت. در این میان اگر به خدمات لوله بازکنی تهران نیاز داشته باشید، می توانید با ما تماس بگیرید.

لوله گالوانیزه چیست؟

لوله بازکنی در سعادت اباد

لوله گالوانیزه که به آن لوله آهنی سفید هم گفته می شود، از جنس فولاد نرم بوده و با فلز روی آبکاری شده است ( به پوشاندن سطح لوله های گالوانیزه فولادی با فلز روی گالوانیزاسیون می گویند. ).
دو سر لوله های گالوانیزه بعد از اینکه آبکاری شدند، رزوه می شوند. دلیل درزدار بودن لوله های گالوانیزه، این است که به هنگام تولید لوله، ورق آهنی را به شکل لوله در می آورند و محل اتصال دو لبه ورقه آهنی را به وسیله جوش، به یکدیگر متصل می کنند. محل اتصال و محل جوشکاری به صورت درز درمی آید.
یکی از دلایل محبوبیت لوله های گالوانیزه، مقاومت بالا در برابر خوردگی و زنگ زدگی است. همین امر سبب شده است در صنعت از لوله های گالوانیزه، استفاده بیشتری شود.

انواع لوله گالوانیزه

یکی از معیارهای دسته بندی لوله های گالوانیزه، روش تولید آنها است که در دو دسته ی سرد و گرم قرار می گیرند. اما اگر معیار وزن را در نظر بگیریم، لوله ها به سه دسته سبک، متوسط و سنگین دسته بندی می شوند.

لوله های گالوانیزه سرد و گرم

همانطور که توضیح داده شد عمده دسته بندی موجود در بازار و در میان اهل صنعت برای لوله های گالوانیزه، دسته بندی سرد و گرم است که به دلیل تفاوت در روش تولید آنها است.
برای تولید لوله گالوانیزه گرم، در داخل وان پر از مذاب روی، لوله ها قرار داده می شوند و سطح لوله ها با روی مذاب به طور کلی پوشانده می شود. در این روش سطح لوله ها براق و صیقلی می باشد.
اما برای تولید لوله گالوانیزه سرد، لوله ها را به جای وان مذاب روی، درون محلول الکترولیت روی قرار می دهند و به روش الکترولیز، سطح لوله از روی پوشانده می شود.

در مقاله لوله بازکنی آزادی، در خصوص انتخاب لوله مناسب برای استفاده در سیستم لوله کشی پکیج صحبت کرده ایم.

تفاوت لوله گالوانیزه گرم و سرد

در روش تولید لوله گالوانیزه سرد، روش گالوانیزاسیون سرد موجب می شود که روکش لوله به صورت مات باشد. ضخامت روکش روی بر روی لوله گالوانیزه سرد بسیار کمتر از ضخامت روکش روی در لوله گالوانیزه گرم است. به همین دلیل، از لوله گالوانیزه سرد در مصارف خانگی و برای سیستم لوله کشی خانگی استفاده می شود.

از جمله مزایا و برتری های روش تولید لوله گالوانیزه گرم نسبت به سرد، مستحکم بودن، راحتی انجام آن و صرفه اقتصادی آن است. در مقابل در روش گالوانیزاسیون گرم، میزان مصرف روی برای روکش لوله، به نسبت بیشتر است.

لوله گالوانیزه حصار

لوله بازکنی سعادت آباد شبانه روزی

لوله گالوانیزه حصاری را با استفاده از مفتول‌های فلزی که از جنس گالوانیزه گرم یا فولاد ضد زنگ هستند به صورت مشبک می سازند. یکی از راه های محافظت از املاک، انبار، زمین و مزارع مرزبندی و ایجاد مانع به وسیله لوله‌های گالوانیزه حصاری است. همین موارد سبب شده تقاضا برای تولید لوله گالوانیزه حصاری زیاد باشد.

کاربرد لوله های گالوانیزه

همانطور که مشخص است از لوله برای انتقال انواع مختلف سیال استفاده می شود، یکی از عمده کاربردهای لوله گالوانیزه، انتقال آب و گاز، در منازل و گلخانه ها است. در لوله بازکنی شهرک غرب در خصوص دلایل نم و رطوبت خانه صحبت کرده ایم.

یکی دیگر از کاربردهای این نوع لوله، استفاده از آن در سازه های فلزی مانند دکل های مخابراتی، جهت ایمنی و محافظت از کابل های شبکه و برق، پایه فنس، انتقال آب در صنایع کشاورزی حصار کشی مناطق مختلف زمین و در برخی موارد تخلیه فاضلاب اشاره کرد. این لوله ها را می توان به صورت توکار یا روکار استفاده کرد.

یکی از دلایلی که سبب شده است در سیستم لوله کشی آب منازل، از لوله های پلاستیکی به جای لوله های گالوانیزه استفاده شود، این است که معمولاً لوله های گالوانیزه از داخل دچار زنگ زدگی می شوند که باعث می شود لوله پوسته پوسته شود، مشکلاتی از قبیل شکستن لوله و به دنبال آن تغییر مزه آب، مزید بر علت شد تا لوله های پلاستیکی جایگزین لوله های گالوانیزه شود.

 • ساخت انواع ستون
 • ساخت انواع نرده
 • ساخت انواع ریل
 • ساخت انواع داربست
 • ساخت نرده‌های محافظ گلخانه

ویژگی های لوله های گالوانيزه

طول لوله ها گالوانيزه ای که در بازار موجود هستند، شش متر می باشد. بعد از تولید، ابتدا و انتهای لوله ها رزوه می شود برای اتصال لوله ها هم از دنده های پیچی که در ابتدا و انتهای لوله ها است، استفاده می شود که پس از آن نوبت به آب بندی لوله ها می رسد. یکی از نکاتی که برای اتصال لوله های گالوانیزه باید در نظر گرفته شود این است که به هیچ عنوان از روش جوشکاری استفاده نشود. چرا که در این روش، حرارت حاصل از جوشکاری سبب می شود که فلز روی که به عنوان روکش استفاده شده است، از بین برود. از بین رفتن فلز روی با دود سفید، آلودگی و مسمومیت همراه است.

سایر ویژگی های لوله های گالوانیزه:

از نوع لوله های درزدار هستند.
از جنس آهن سفید نورد یا فولاد نرم هستند.
دارای مقاومت کمتری در مقایسه با لوله آهنی هستند.
قطر داخلی لوله های گالوانیزه از ۱٫۲ تا ۶ اینچ و ضخامت آن ها ۲ و ۲٫۵ اینچ است.
معمولاً بیشتر از ۵۰ سال مقاومت و عمر مفید دارند.
همانطور که قبلاً توضیح داده شد در برابر زنگ زدگی و خوردگی مقاومت بالایی دارند.
دارای ساختاری یکدست هستند که باعث می شود استحکام و مقاومت بالایی در برابر ضربات داشته باشند.
به دلیل استفاده از فلز روی به عنوان روکش این نوع از لوله ها، کلیه اسیدهایی که خورنده و از بین برنده فلز روی هستند، باعث تخریب لوله های گالوانیزه می شوند.

قیمت لوله های گالوانیزه

قیمت لوله های گالوانیزه به فاکتورهای زیادی در پروسه بستگی دارد که از عمده فاکتورهای تاثیرگذار، می توان به قیمت لوله خام، قیمت روی، هزینه های کارگاهی و هزینه ساخت اشاره کرد. قیمت لوله خام نیز به دو صورت شاخه ای و وزنی اعلام می شود.

مطالب مرتبط

لوله بازکنی آزادی
مقاله

لوله بازکنی آزادی

پکیج یکی از وسیله‌های گرمایشی است که جزوه لوازم اصلی برای هر خانه‌ای می‌تواند به حساب آید. برای راه‌اندازی و نصب پکیج در هر ساختمانی

ادامه مطلب »
لوله بازکنی و تخلیه شهرک غرب
مقاله

لوله بازکنی شهرک غرب

وجود رطوبت در منزل مشکل بسیاری از خانوارهاست، به خصوص خانه‌هایی که در مناطق مرطوب قرار دارند. وجود نم و رطوبت برای سلامتی افراد مضر

ادامه مطلب »