لوله بازکنی شهرک غرب

وجود رطوبت در منزل مشکل بسیاری از خانوارهاست، به خصوص خانه‌هایی که در مناطق مرطوب قرار دارند. وجود نم و رطوبت برای سلامتی افراد مضر است، خصوصاً افرادی که مبتلا به آلرژی و آسم هستند زیرا در رطوبت بالا باکتری‌ها و قارچ‌ها رشد بیشتری پیدا می‌کنند. بنابراین باید سطح رطوبت مناسبی را در خانه حفظ کنیم. بازۀ استاندارد رطوبت اتاق بین ۴۰ تا ۶۰ %RH است. در صورتی که رطوبت اتاق بالاتر از ۶۰ بود به معنای آن است که سطح رطوبت در خانه زیاد است و باید اقدام‌های لازم برای کاهش رطوبت خانه را انجام دهید. اگر مشکل نم و رطوبت در منزل جدی است و به دلیل نشتی لوله‌های ساختمان می‌باشد تنها کافی است با لوله بازکنی تماس بگیرید. شرکت خدمات فنی دوستان با استفاده از نیروهای مجرب و کارآزموده، همچنین دستگاه‌ها و تجهیزات بسیار مدرن یکی از بی‌نظیرترین خدمات را در اختیار مشتریان قرار می‌دهد. کارشناسان ما با تشخیص علت رطوبت آن را به بهترین شکل و در کمترین زمان رفع می‌کنند. شاید مطالعه مقاله لوله بازکنی تجریش در خصوص تشخیص نم و رطوبت با دستگاه خالی از لطف نباشد.

چرا سقف و دیوار خانه نم می دهد؟

اگر در خانه خودتان ندیده باشید، حتماً با خانه هایی مواجه بوده اید که سقف خانه، دیوار کمد دیواری و دیوار حمام زرد شده و گچ دیوار به صورت دانه های برف می شود و می ریزد. اگر می خواهید دلایل زرد شدن دیوار و سقف خانه را بشناسید تا با شناخت عوامل از به وجود آمدن آن پیشگیری کنید، موارد ذیل را در خانه خود مورد بررسی قرار دهید.

دوش گرفتن و خیس بودن دیوار حمام

حمام‌ها اغلب مکان‌های مرطوب خانه هستند و رطوبت را در فضای خانه رها می‌کنند. هنگامی‌که شما دوش آّب گرم می‌گیرید، بخار در فضای حمام پخش می‌شود. برای رفع رطوبت در حمام کافی است پس از استحمام درب حمام را برای چند ساعت باز بگذارید یا اینکه فن حمام را ۳۰ دقیقه روشن بگذارید. اگر زمان دوش گرفتن را کم کنید و همچنین دوش خنک‌تر بگیرید سطح رطوبت کاهش خواهد یافت.

جوشاندن یک کتری یا پخت و پز

استفاده از اجاق گاز برای پخت و پز و گرم کردن مواد غذایی یا نوشیدنی باعث ایجاد بخار و رطوبت در منزل شما می‌شود. اگر مدام اجاق گاز روشن است سعی کنید کمتر از اجاق گاز استفاده کنید و به جای آن از چای ساز، قهوه ساز، سولاردوم و کتری برقی استفاده کنید.

 

رفع نم و رطوبت

خشک کردن لباس‌ها خارج از خانه

یکی از منابع اصلی رطوبت در خانه، خشک کردن هوا در منزل است. برای کاهش رطوبت اتاق بهتر است که لباس‌ها را در بیرون از اتاق مثلاً در حیاط خلوت و یا در بالکن خشک کنید. اگر خانه شما مجهز به حیاط یا بالکن نیست از خشک‌کن هوا استفاده کنید.

تهویه نامناسب

کیفیت هوا در خانه رابطه مستقیمی با میزان تهویه آن دارد. اگر تهویه مناسب باشد، کیفیت هوا به این دلیل خوب خواهد بود که هوا به طور مرتب گردش می‌کند و خود را تازه می‌کند. اما اگر تهویه هوا خوب نباشد باعث کهنگی هوا و تجمع رطوبت در اتاق می‌شود در نتیجه مشکلات مختلفی از قبیل بیماری ناخواسته پاتوژن ایجاد می‌شود.

نوسازی در ساختمان

گاهی رطوبت در محیط‌های داخلی به دلایلی مرتبط با ساختمان رخ می‌دهد. تغییر در منزل بسیار خوب است و باعث نوسازی آن می‌شود اما گاهی اوقات این تغییر می‌تواند به سرعت به یک رطوبت بالا (و بسیار کپک زده) تبدیل شود اگر برخی از مواد مانند سیمان، گچ و رنگ زمان کافی برای خشک شدن نداشته باشند رطوبت افزایش می‌یابد. این نکته بسیار مهم است که قبل از شروع کار، زمان کافی برای خشک کردن هر ماده اختصاص یابد. در غیر این صورت، مواد می‌توانند در قسمت داخلی مرطوب باشند، در نتیجه این رطوبت بیرون می‌آید و کار شما را خراب می‌کند و باعث آسیب به سلامتی شما می‌شود. با این وجود می‌توانید فرآیند خشک کردن را با استفاده از دستگاه رطوبت‌گیر سرعت بخشید. همچنین در نظر داشته باشید که اگر لوله کشی ساختمان فرسوده شده و قصد تعویض لوله های ساختمان را دارید، با شناخت بهترین لوله برای لوله کشی ساختمان در لوله بازکنی الهیه، بهترین گزینه را انتخاب کنید تا در آینده دچار مشکل نشوید.

مطالب مرتبط

لوله بازکنی پیروزی
مقاله

لوله بازکنی پیروزی

اگر در محدوده پیروزی ساکن هستید و برای رفع گرفتگی لوله های ساختمان خود به دنبال شرکت لوله بازکنی هستید، می توانید با شماره تماس

ادامه مطلب »
لوله بازکنی نارمک
مقاله

لوله بازکنی نارمک

رادیاتور یا شوفاژ نوعی مبدل حرارتی است که گرما را را به محیط منتقل می‌کند. این دستگاه جایگزین مناسبی به جای بخاری است و گرما

ادامه مطلب »