لوله بازکنی شریعتی

همه افراد برای رفع خستگی و نظافت به حمام می روند و سعی می کنند با دوش گرفتن خستگی روزانه را از تن بیرون کنند. بنابراین دوشی که در حمام نصب می شود، در کیفیت دوش گرفتن و تنظیم فشار آب بسیار موثر است. علاوه بر این جلوه ظاهری دوش و شیرآلات حمام در زیبایی بصری فضای حمام یکی از ارکان اصلی به شمار می رود.
بی کیفیت بودن دوش حمام می تواند در کاهش فشار آب موثر واقع شود و یک دوش کوتاه مدت را به زمان طولانی تری بدل کند. همینطور در بسیاری از آپارتمان های چندطبقه که معمولاً فشار آب کم است، باید دوشی نصب شود که این نقص را برطرف کند و همینطور مصرف آب را کاهش دهد. چون ایران در منطقه کم آب واقع شده است.
آنچه ما را به نگارش این مقاله سوق داد، وجود سردوش های بسیار متنوعی در بازار است که همگی بنام سردوش های کم مصرف و پرفشار عرضه می شوند و اگر در این زمینه اطلاعات کافی نداشته باشید، ممکن هست دچار خرید اشتباه شوید. البته اگر با شماره لوله بازکنی تماس بگیرید می توانید در این زمینه مشاوره رایگان دریافت کنید.

انواع سردوش حمام و مزیا و معایب آنها

لوله بازکنی شریعتی

 

حتماً به هنگام خرید شیرآلات متوجه تنوع زیاد انواع سردوش حمام شده اید و برایتان این سوال پیش بیاید که فرق آنها در چیست و بهتر است کدام مدل از سردوش خرید شود. در لوله بازکنی شریعتی، قصد داریم تا انواع و مزایا و معایب هریک را بیان کنیم.

سردوش ثابت

لوله بازکنی در خیابان شریعتی

 

سردوش ثابت که از انواع اولیه و متداول آن است، خود به صورت رزوه است و زمانی که به علم دوش متصل شد، دیگر نمی توان آن را جابجا کرد و همانطور که از اسم آن مشخص است در جای خود ثابت می ماند. در این مدل، محدودیتی برای علمی سردوش وجود ندارد که به صورت توکار یا روکار باشد.
این مدل سردوش برای باز و بسته کردن نیازی به تخصص ندارد و به حالت پیچی می توانید آن را ببندید و در سه مدل ماساژوری، بارانی و کم مصرف وجود دارد.

مزایای سردوش ثابت

 • تنوع مدل در سه مدل کم مصرف، بارانی و ماساژوری
 • قیمت پایین و به صرفه
 • نصب راحت و بدون نیاز به ابزار و تخصص خاص

معایب سردوش ثابت

 • ثابت بودن و عدم امکان جابجایی
 • عدم قابلیت تنظیم ارتفاع

سردوش تلفنی

لوله بازکنی شریعتی فوری

 

سردوش تلفنی، به یک شیلنگ بلند ( که در انواع کوتاه و بلند در بازار موجود است) شبیه شیلنگ آب دستشویی متصل است و بر روی قطعه ای که بر روی علمی دوش هست، سوار می شود. این سردوش هم برای نصب و باز و بسته کردن نیاز به ابزار ندارد و حسن آن نسبت به سردوش ثابت، امکان جابجایی آن است.

مزایای سردوش تلفنی

 • یه دلیل امکان جابجایی، شستشوی کودکان، حیوانات و فضای حمام با آن بسیار آسان است.
 • امکان جابجایی با توجه به طول شیلنگ
 • قابل تنظیم بودن ارتفاع

معایب سردوش تلفنی

قیمت آن نسبت به سردوش ثابت بیشتر است. البته با توجه به مزایایی که دارد، نمی توان این مورد را جزو معایب آن به حساب آورد. بلکه با توجه به آپشن جابجایی، اینکه قیمت آن نسبت به سردوش ثابت بیشتر باشد، معقول به نظر می رسد. در مقاله لوله بازکنی سعادت آباد، در خصوص لوله گالوانیزه صحبت کرده ایم.

سردوش پرفشار و کم مصرف

دلیل نامگذاری این سردوش به عنوان کم مصرف به این دلیل است که مصرف آب را نسبت به سردوش های معمولی تا ۵۰درصد کاهش می دهد. در این مدل یک بوش با کاهنده چندروزنه ای بر روی سردوش قرار گرفته است.

به جهت رفع مشکل رسوب گرفتگی سردوش، روزنه های آن با قطر ۴ تا ۵ میلیمتر هستند. یکی از محاسن سردوش پرفشار کم مصرف این است که میزان فشار آب را می توان به چند حالت تنظیم کرد. علاوه بر این سردوش پرفشار و کم مصرف از طریق اختلال آب با هوا یا سیستم air turbo باعث افزایش فشار آب با همان مقدار دبی پایین آب می شود. برای مناطقی که فشار آب پایین است، توصیه می کنیم برای کاهش دردسرهای افت فشار، از سردوش تلفنی استفاده شود.

مزایای سردوش پرفشار و کم مصرف

 • مصرف کم انرژی برق، گاز به دلیل مصرف کم آب و کاهش هزینه های خانوار.
 • به دلیل تنظیم فشار آب، زمان دوش گرفتن را کاهش می دهد.

معایب سردوش کم مصرف و پرفشار

مانند سردوش تلفنی، این مدل هم قیمت بالاتری نسبت به مدل ثابت دارد که نمی توان جز معایب آن به حساب آورد.

سردوش توکار

لوله بازکنی شریعتی تهران ارزان

 

این مدل سردوش، برای خانه های لوکس که حمام و سرویس بهداشتی زیبا و گران قیمتی داشته باشند، مناسب است.

مزایای سردوش توکار

 • به دلیل نصب آن به صورت توکار، حداقل فضای ممکن را اشغال می کند.
 • زیبایی بصری منحصر به فرد
 • مدل های متنوع در این نوع سردوش

معایب سردوش توکار

این سردوش را نمی توانید همچون مدل ثابت و تلفنی خودتان نصب کنید و حتماً باید به یک سرویسکار لوله کش تماس بگیرید که می توانید با شعبه لوله بازکنی شهرک غرب نیز تماس بگیرید.

سردوش ماساژوری یا حالت افشانه

سردوش های ماساژوری در مدل های زیادی که وجه تمایز همه آن ها در نوع طراحی حالت افشانه سردوش است.

از جمله مدل های سردوش های ماساژوری می توان به انواع جتی، بارانی، هوادهی، تولید غبار و مرتعشی اشاره کرد.

مزایای سردوش ماساژوری

 • کمک به رفع خستگی بدن مخصوصاً در مدل جتی و مرتعشی
 • افزایش لذت بخشی در زمان دوش گرفتن به دلیل نوع ماساژوری آن

معایب سردوش ماساژوری

از نظر برخی افراد حالت جتی افشانه سردوش باعث ایجاد درد و سوزش بر روی پوست می شود، پس این مدل از سردوش مورد پسند افراد خاصی است، و به نوعی سلیقه ای محسوب می شود.

سردوش بارانی

لوله بازکنی شریعتی شبانه روزی

 

محل نصب سردوش بارانی روی سقف حمام است و فرد برای دوش گرفتن، باید دقیقاً زیر دوش آب قرار بگیرد.
خروجی آب در سطح خارجی سردوش بارانی بیشتر از مدل های دیگر بوده و آب به طور یکنواخت از دوش خارج می شود.

مزایای سردوش بارانی

 • سهولت دوش گرفتن به دلیل تقسیم یکسان آب
 • بزرگ بودن سطح خارجی دوش و پوشش سراسری بدن

معایب سردوش بارانی

البته برای استفاده از سردوش بارانی، حتمً باید فشار آب بالا باشد. اگر فشار آب پایین باشد، توصیه نمی کنیم از این نوع سردوش استفاده شود.

سردوش دو منظوره

سردوش دو منظوره، به نوعی ترکیب سردوش ثابت و تلفنی در یک دوش است. افشانه های سردوش دومنظوره در حالت های مختلف ماساژوری تنظیم می شود.

مزایای سردوش دو منظوره

بهره مندی از مزایای سردوش ثابت و تلفنی به صورت همزمان

انواع سردوش حمام از لحاظ متریال به کار رفته

انواع سردوش ها را علاوه بر مدل طراحی، می توانید بر اساس متریال ساخت آنها انتخاب کنید. در ادامه علاوه بر دعوت به مطالعه مقاله لوله بازکنی الهیه، توجه شما را به ادامه مقاله جلب می کنیم.

استیل ضد زنگ یا استینلس استیل

اگر به لک و سفیدک هایی که بر روی شیرآلات ایجاد می شوند، حساس باشید، توصیه می کنیم که از سردوش های جنس استیلنلس استیل استفاده کنید. به همین دلیل همواره براق و تمیز دیده می شود و طول عمر مفید زیادی دارد.

آلومینیوم

سردوش هایی که از آلومنیوم ساخته شده اند، وزن کم، مقاومت زیادی در برابر آب و زنگ زدگی دارند.

برنج

اگر به دنبال انتقال حرارتی بالا هستید، سردوش برنج آبکاری شده با کروم را انتخاب کنید. هرچند قیمت خرید این جنس از سردوش از باقی مدل ها بالاتر است.

پلاستیک

محبوبیت سردوش های پلاستیکی به دلیل قیمت مناسب آن، وزن کم و انعطاف پذیری آن است که اکثر خانواده ها ترجیح می دهند از این مدل استفاده کنند.

راهنمای خرید بهترین سردوش حمام، پرفشار و کم مصرف

علاوه بر موارد فوق، نکاتی هست که باید به هنگام خرید به آنها نتوجه داشته باشید تا دچار خرید اشتباه نشوید.

جنس سردوش

جنس سردوش یکی از فاکتورهایی است که باید به آن دقت کنید تا در زیبایی، براق بودن و تمیز کردن آن دچار مشکل نشوید. در بین سردوش با جنس های مختلف، سردوش های با آلیاژ برنج با آبکاری کروم جزو بهترین متریال بوده و آلیاژهای استیل و آلومنیوم در رتبه های بعدی قرار دارند. البته اگر زیبایی ظاهری سردوش برایتان اهمیت زیادی نداشته باشد، سردوش پلاستیکی از نظر اینکه زنگ نمی زند، انعطاف بالایی و از همه مهمتر اینکه قیمت مناسب و پایینی دارد، می تواند گزینه مناسبی برای خرید باشد. البته نوعی سردوش پلاستیکی نیز در بازار وجود دارد که روکش کروم-نیکل دارد و شاید بتواند ذره ای زیبایی به حمام شما ببخشد.

مطالعه مقاله لوله بازکنی پونک را به شما پیشنهاد می دهیم.

امکان لکه بری آسان

سردوش حمام جزو شیرآلاتی است که به طور دائمی با آب در تماس است و به دلیل رطوبت همیشگی محیط، رسوبات زیادی دارد و تی لایه ی خارجی آن همیشه پر از لکه است. باید جنس سردوش طوری باشد که بتوان لکه های آن را به آسانی تمیز کرد و زیبایی و براق بودن را به آن برگرداند. سردوش هایی که به تازگی وارد بازار می شوند از نازل های سیلیکونی ساخته شده اند و به راحتی تمیز می شوند.

صدای سردوش

یکی از موارد دیگری که در مورد سردوش باید در نظر داشته باشید، صدای تولید شده به هنگام مصرف آب است. معمولاً در سردوش های پرفشار، از مکانیزم air turbo استفاده می شود که باعث تولید صدای زیاد به هنگام باز بودن آب می شود.

بزرگ بودن سطح خروج آب از سردوش

حتماً مدل های مختلف سردوش را دیده اید که سطح خروج آب از آن به شکل های دایره ای، مربع، مستطیل و غیره است. مزیت بزرگ بودن سطح خروج آب از سردوش، این است که قسمت های بیشتری از بدن را تحت پوشش قرار می دهد.

نصب و تعویض بی دردسر

سردوشی را تهیه کنید که امکان تعویض و نصب آن آسان و بی دردسر باشد. نیازی نباشد که برای تعویض یک سردوشی ساعتها زمان صرف کنید یا به سرویسکار زنگ بزنید.

مطالب مرتبط

لوله بازکنی اکباتان
مقاله

لوله بازکنی اکباتان

  لوله بازکنی اکباتان یکی از خدمات ارائه شده در غرب تهران به مشتریان عزیز تهرانی می باشد. هنگامی که مسیر خروجی فاضلاب بنا به

ادامه مطلب »
لوله بازکنی میدان توحید
مقاله

لوله بازکنی میدان توحید

  اگر در محدوده میدان توحید ساکن هستید، می توانید با شماره لوله بازکنی میدان توحید تماس بگیرید تا سرویسکاران این شکعبه در کوتاهترین زمان

ادامه مطلب »