لوله بازکنی تجریش

لوله بازکنی تجریش

تجربه تماس با لوله بازکنی تجریش این است که یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تاسیسات و لوله کشی یک ساختمان پیش بیاید مشکل نشتی لوله و ترکیدگی لوله است. اگر لوله کشی ساختمان به صورت توکار انجام شده باشد، معمولا ساکنین متوجه ترکیدگی و نشتی نمی شوند، تا زمانی که از طریق علائم و نشانه هایی نظیر: افزایش قبض آب، وجود نم و رطوبت در دیوارها و سقف ساختمان، صدای چکه آب، کاهش فشار آب و زرد شدن دیوار، متوجه وجود نشتی در لوله ها شوند. اهمیت تشخیص به موقع نشتی لوله به این دلیل است که ممکن است گاهی خیلی زود، دیر شود و زمانی متوجه شوید که کار از کار گذشته و همه یا قسمتی از ساختمان دچار فرونشست شود. پس برای جلوگیری از ضرر و زیان مالی و جانی پیشنهاد می کنیم به محض اینکه با علائم این چنینی مواجه شدید با یکی از شعب لوله بازکنی نظیر لوله بازکنی سعادت آباد تماس بگیرید.

در ادامه شما را به مطالعه این مقاله دعوت می کنیم تا با چگونگی نشت یابی لوله های ساختمان آشنا شوید.

دلایل ترکیدگی لوله و اهمیت تشخیص به موقع

همانطور که گفتیم نشتی و ترکیدگی لوله ها به عوامل مختلفی بستگی دارد که با توجه به نوع سرویس و نگهداری لوله ها متفاوت است. یکی از دلایل شایع ترکیدگی لوله، پوسیدگی و فرسوده شدن لوله است. در درجه بعدی، یخ زدگی لوله هم یکی دیگر از دلایلی هست که همشهریان عزیز تهرانی با شعب مختلف از جمله لوله بازکنی  تماس می گیرند و اظهار دارند که لوله آب، ترکیده و آب نشتی دارد. برای یخ زدگی لوله ها باید چاره ای اندیشید و با راهکارهای پیشگیری از یخ زدن لوله، مانع از ترکیدگی لوله شد.

در ادامه به بیان سایر دلایل شایع ترکیدگی و نشتی لوله ها می پردازیم.

 • ضربه خوردن لوله آب و تحت فشار بودن آن
 • اتمام عمر مفید لوله و مستهلک شدن آنها
 • نقشه کشی اشتباه برای لوله کشی و گذر لوله ها از محل های اشتباه
 • استفاده از لوله های نامرغوب و نامناسب در لوله کشی ساختمان. در مقاله لوله بازکنی پونک، در خصوص سیستم گرمایش از کف صحبت کرده ایم.
 • استفاده از تجهیزات نادرست به هنگام لوله بازکنی و انتخاب روش نامناسب برای رفع گرفتگی لوله ها
 • یخ زدگی لوله ها در زمستان و فصول سرد سال

نشت یابی لوله با توجه به علائم و نشانه ها

لوله بازکنی فوری در تجریش

 

باید نشانه های ترکیدگی و نشتی لوله را بدانید تا با توجه به آنها بتوانید محل نشتی لوله را پیدا کنید و نسبت به رفع نشتی و جلوگیری از ضرر و زیان مالی و جانی اقدام کنید.

افزایش مبلغ قبض آب

اگر در لوله یک سوراخ ریز به وجود بیاید، آب از همان جا نشت می کند و این نشتی به حدی زیرپوستی است که حتی اگر کنتور آب را ببندید، نمی توانید جلوی نشت آب را بگیرید. اگر برای بیش از یک ماه است که قبض آب ساختمان شما، رشد قابل ملاحظه ای دارد، حتماً به وجود نشتی در لوله های آب ساختمان شک کنید.

کاهش فشار آب در ساختمان

اگر در یکی از لوله های ساختمان نشتی وجود داشته باشد، فشار آب کاهش یافته و می توانید متوجه شوید که در یکی از لوله ها ترکیدگی وجود دارد.

صدای چکه آب

گاهی اوقات توجه به علائم خیلی جزئی و کوچک همچون صدای چکه آب، می تواند منجر به پیدا کردن محل نشتی لوله شود.

وجود نم و رطوبت در دیوار و سقف ساختمان

ولی عادی ترین علامتی که عموم هم به راحتی متوجه وجود نشتی می شوند، وجود نم و رطوبت و زرد شدن رنگ دیوار است. در این صورت، به راحتی متوجه می شوید که در لوله های لوله کشی ساختمان ترکیدگی و نشتی وجود دارد. این یکی از دلایلی است که بیشتر مردم با شعب لوله بازکنی نظیر لوله بازکنی آزادی، تماس می گیرند. یکی از دلایلی که منجر به زرد شدن رنگ دیوار می شود، این است که آب به مرور در مصالح ساختمان نفوذ می کند و منجر به تشکیل کپک و قارچ می شود.

چگونه نشتی آب را پیدا کنیم

برای رفع نشتی لوله ابتدا باید بتوانید محل دقیق آنرا تشخیص دهید تا نیاز به کنده کاری و کثیف کاری زیاد نباشد تا در زمان و هزینه صرفه جویی شود. دو راه کلی برای تشخیص محل ترکیدگی و نشتی لوله وجود دارد. روش خانگی و روش مکانیکی

روش خانگی تشخیص محل نشتی لوله

۱- این روش همان روش عینی و چشمی است که افراد با دیدن زرد شدن رنگ دیوار، پی به وجود نشتی در لوله می برند. زرد شدن رنگ دیوار، به دنبال آن ریزش گچ آن قسمت از دیوار و یا پفکی شدن گچ دیوار است.

۲- بررسی عدد ثبت شده بر روی کنتور به صورت مداوم و توجه به تغییرات محسوس در آن. چرا که اگر لوله نشتی داشته باشد، مصرف آب حتی در زمانی که ساختمان خالی از سکنه هست و یا ساعتی از شبانه روز که همه در حال خواب هستند و مصرف آب وجود ندارد، کنتور کار می کند و عدد می اندازد. برای اینکه بتوانید از طریق کنتور، متوجه ترکیدگی و نشتی شوید، باید اقدامات زیر را انجام دهید.

 • تمام شیرهای آب را ببندید.
 • عدد ثبت شده بر روی کنتور را ثبت کنید.
 • دو ساعت بعد، عدد ثبت شده بر روی کنتور را مجدد ثبت کنید و اعداد را با هم مقایسه کنید.
 • اگر اعداد با هم متفاوت باشند، بی شک در لوله های لوله کشی ساختمان، نشتی وجود دارد و اولین اقدام شما این است که با شعبی نظیر لوله بازکنی شهرک غرب تماس بگیرید.

چرا که اینها صرفاً دلایل وجود نم و نشتی در لوله کشی است. ولی برای تشخیص محل دقیق ترکیدگی لوله، نیاز به ابزار و تجهیزات خاصی است که در اختیار شرکت های لوله بازکنی تجریش است.

۳- اگر لوله های سیستم لوله کشی از کف ساختمان عبور کرده باشد، باید به سرامیک ها و کف پوش ساختمان دقت کنید. معمولا به هنگام راه رفتن بر روی کف ساختمان، کف پوش از هر جنسی که باشد، تق و لق می شود.

۴- اگر لوله ها در کف ساختمان باشد و از طریق توجه به کف پوش ها متوجه نشوید، می توانید از همسایه ها کمک بگیرید و اگر سقف خانه همسایه که کف ساختمان شما است، نم داده باشد، می توانید متوجه وجود نشتی در لوله کشی شوید.

تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه

 

لوله بازکنی در تجریش

 

همانطور که گفته شد، اگر به روش های خانگی بخواهید محل دقیق نشتی لوله را شناسایی کنید، باید با روش آزمون و خطا پیش بروید و هر محلی را که شک دارید، باید بکنید و ممکن است حدس شما اشتباه باشد. در این صورت علاوه بر اتلاف وقت، متحمل هزینه و خرابکاری می شوید. به همین دلیل است که تکنولوژی در این قسمت وارد عمل می شود و تجهیزاتی به بازار عرضه شده است که به راحتی می تواند بدون خطا، محل دقیق نشتی لوله را تشخیص دهد.

رفع ترکیدگی لوله بدون تخریب و خرابکاری

اگر قرار باشد برای تشخیص محل ترکیدگی لوله، با روش آزمون خطا پیش برویم، باید کل دیوار های خانه را خراب کنیم که آیا موفق به یافتن محل نشتی لوله شویم یا خیر. به همین دلیل است که دستگاه ها وارد بازار می شوند تا خطای انسانی و روش آزمون خطا را حذف کند. درست است که با استفاده از این دستگاه ها می توان محل دقیق نشتی لوله را تشخیص داد ولی برای استفاده از این دستگاه ها، نیاز به تخصص خاصی است تا بتوان به هدف رسید. این همان کاری است که سرویسکاران شرکت های لوله بازکنی، به آن وارد هستند و به راحتی می توانند در عرض کمتر از یک ساعت، محل دقیق آن را پیدا کنند. برای بهره مندی از این خدمات می توانید با سرویسکاران شعبه لوله بازکنی تجریش تماس بگیرید.

دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله چطور کار می کند؟

برای تشخیص محل نشتی لوله، چند نوع دستگاه وجود دارد که با توجه به نوع دستگاه، کاربرد و عملکرد مخصوصی دارند. در حال حاضر چند نوع دستگاه تشخیص ترکیدگی لوله رایج وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره می کنیم.

 • دستگاه نشت یاب اکوستیک شبکه آب
 • سیستم رادیویی شبکه آب
 • تشخیص ترکیدگی لوله با دستگاه اکوستیک عقربه ای
 • دستگاه اکوستیک تمام دیجیتال pico

در آینده در خصوص عملکرد دستگاه های نشت یاب لوله آب، بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

مطالب مرتبط

لوله بازکنی ستارخان
مقاله

لوله بازکنی ستارخان

لوله بازکنی ستارخان یکی از شعبات فعال لوله بازکنی تهران است که کلیه خدمات خود را به صورت ۲۴ ساعته و بدون تعطیلی ارائه می

ادامه مطلب »
لوله بازکنی سیدخندان
مقاله

لوله بازکنی سیدخندان

https://lolehbazkonitehran.com/video/H-Karami-18-web.mp4 اگر با مشکل گرفتگی لوله توالت، سنک یا حمام مواجه شدید، بوی بد فاضلاب را در خانه حس کردید، کافی است با یک تماس

ادامه مطلب »
لوله بازکنی آزادی
مقاله

لوله بازکنی آزادی

پکیج یکی از وسیله‌های گرمایشی است که جزوه لوازم اصلی برای هر خانه‌ای می‌تواند به حساب آید. برای راه‌اندازی و نصب پکیج در هر ساختمانی

ادامه مطلب »