لوله بازکنی تهرانپارس

لوله بازکنی تهرانپارس

خدمات لوله بازکنی تهرانپارس

رفع گرفتگی لوله با فنر لوله بازکنی دستی و برقی

رفع گرفتگی لوله توالت فرنگی و سنتی

تبدیل توالت سنتی به توالت فرنگی

تعویض کاسه توالت

تشخیص محل دقیق ترکیدگی لوله با دستگاه نشت یاب

رفع بوی بد فاضلاب

رفع نم و رطوبت

لوله بازکنی تهران

هواگیری پکیج دیواری

لوله بازکنی تهرانپارس فوری

 

آیا چیزی درباره هواگیری پکیج شنیده‌اید؟ پکیج یک نوع وسیله گرمایشی است که برای تامین آب گرم، برای گرم کردن محیط ساختمان و هم چنین مصارف روزانه کاربرد دارد. به علت مزیت هایی که این وسیله گرمایشی نسبت به اکثر وسایل گرمایشی نسل های قبل دارد مورد توجه قرار گرفته و در سال‌های اخیر در اکثر منازل مسکونی، تجاری ، اداری و … نصب و مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. هر ساله قبل از شروع فصل سرما پکیج باید هواگیری شود. علت هواگیری پکیج این است که هوای داخل لوله‌های پکیج خالی شود تا عملکرد پکیج بالاتر رود چرا که هوای داخل لوله‌ها در کار پکیج اخلال ایجاد می‌کند و مانع از عبور آب می‌شود. اگر پکیج شما نیز نیاز به هواگیری دارد با ما همراه باشید تا در  مقاله لوله بازکنی تهرانپارس با نحوه هواگیری انواع پکیج آشنا شوید.

هواگیری پکیج چیست و به چه علتی انجام می‌شود؟

هواگیری پکیج به معنای خروج هوای اضافی که در لوله‌های پکیج گیر افتاده است، می‌باشد. این عملیات اصولاً هنگام راه‌اندازی پکیج برای شروع فصل زمستان، موقع نصب و تعمیر نیز انجام می‌شود. شاید برایتان سوال باشدکه چه لزومی به این کار است و چه مزیت‌هایی دارد؟ در جواب باید خدمتتان عرض کنم که این هوای اضافی داخل لوله‌ها اگر قبل از راه‌اندازی تخلیه نشود باعث اختلال در کار پکیج شده و مشکلاتی را پیش می‌آورد که در اینجا به برخی از این مشکلات اشاره می‌کنیم. اگر با مطالعه این مقاله خودتان موفق به این کار نشدید، می توانید با یکی از شعب ما مانند لوله بازکنی سعادت آباد تماس بگیرید.

  • با روشن شدن پکیج شوفاژ و رادیاتورها یکنواخت گرم نمی‌شوند یعنی امکان دارد بخشی از آن سر و بخشی گرم باشد یا کلا سرد باشد.
  • آب مصرفی خوب گرم نمی‌شود.
  • شوفاژ و رادیاتورها سر و صدا می‌کنند.
  • افت فشار پکیج دیواری و …

هواگیری پکیج در حالت کلی برای محافظت از دستگاه و قطعات آن است و کمک می‌کند تا پکیج عملکرد مناسبی داشته باشد و عمر مفید آن افزایش یابد. با این توضیحات هر گاه دچار این مشکلات شدید متوجه می‌شوید که پکیج شما نیاز به سرویس شدن و هواگیری دارد. اصولاً روش هواگیری در پکیج‌های گوناگون متفاوت است، همچنین هواگیری طبقات بالا با طبقات پایین متفاوت است که این مسئله به خاطر پایین بودن سطح آب در سیستم رادیاتور است.

نحوه هواگیری پکیج چگونه است؟

در اینجا سعی می‌کنیم روش هواگیری پکیج را طوری توضیح دهیم که بتوانید در صورت لزوم از آن استفاده کنید. مراحل را به ترتیب خدمتتان عرض می‌کنیم:

  • اول ابتدا شیر آب گرم را باز کنید تا پکیج روشن شود.
  • محل قرار گیری پیچ هواگیری را پیدا کنید. این پیچ در انتهای پمپ پکیج قرار دارد.
  • بعد از پیدا کردن پیچ هواگیری با یک پیچ گوشتی افدام به باز کردن پیچ کنید. برای باز کردن پیچ، آن را با پیچ‌گوشتی برخلاف عقربه‌های ساعت بچرخانید.
  • یک ظرف برای جمع کردن آب خروجی نزدیکتان باشد تا به هنگام خروج آب به همراه هوا آن را جمع‌آوری کنید. این نکته را در نظر داشته باشید که این آب خیلی داغ است تا دچار مشکل نشوید.
  • زمانی که خروج آب و هوا تمام شد وهواگیری انجام شد پیچ را در جهت عقربه‌های ساعت محکم ببندید.

با انجام مراحل بالا هواگیری پکیج انجام می‌شود ولی بهتر است برای کامل شدن فرآیند هواگیری‌، هوای داخل رادیاتورها را هم خالی کنید.

افت فشار آب پس از هواگیری پکیج

بعد از اینکه کار هواگیری پکیج به اتمام رسید فشار آب پکیج افت می‌کند و باید دوباره تنظیم شود برای اینکار شیر آبی رنگی که در زیر پکیج قرار دارد را باز کنید تا فشار بالا رود و به محدوده ۱٫۵ الی ۲ بار برسد که فشار مناسب است، بعد از رسیدن فشار به این محدوده شیر آبی رنگ را ببندید.

در ادامه به آموزش هواگیری چند نوع از پکیج های معروف و پرکاربرد که مورد سوال بسیاری از همشهریان عزیز در تماس با لوله بازکنی الهیه می باشد.

هواگیری پکیج ایران رادیاتور

معمولاً هواگیری پکیج‌های مختلف خیلی تفاوت زیادی ندارد منتهی ما در این مقاله هواگیری چند برند معتبر را توضیح می‌دهیم. برای هواگیری پکیج ایران رادیاتور دو روش موجود است در روش اول ابتدا شیر آب گرم را روشن کنید تا پکیج شروع به کار کند سپس پیچ هواگیری را به آرامی باز کنید تا هوای محبوس در لوله‌ها خارج شود البته مقداری آب داغ نیز به همراه آب خارج می‌شود که برای جمع آوری آن می‌توانید از یک ظرف استفاده کنید. بعد از خالی شدن کامل هوا مجددا پیچ هواگیری را سرجایش محکم ببندید.

در روش دوم به این صورت اقدام کنید، ابتدا پکیج را خاموش کنید و اجازه دهید مدتی بگذرد سپس پیچ هواگیری را باز کنید تا هوا کامل خارج شود و در نهایت پیچ را سرجایش محکم ببندید. برای تنظیم فشار هم اگر فشار زیر ۱٫۵ بار باشد، شیر آبی رنگ پایین پکیج را باز کنید تا فشار به بالای ۱٫۵ بار برسد و سپس شیر را ببندید. کار هواگیری به اتمام می‌رسد.

نحوه هواگیری پکیج بوتان

نحوه هواگیری در انواع مدل‌های پکیج بوتان یکسان است و به این صورت است که ابتدا پکیج ر ا روشن کنید، در بخش پایینی دستگاه یک شیر کوچک قرار دارد که با باز کردن آن آب وارد پکیج شده و فشار آب بالا می‌رود زمانی که این فشار به بالای ۱٫۵ بار رسید شیر را ببندید و دستگاه را روشن کنید. برای عملکرد بهتر، شوفاژها را نیز هواگیری کنید تا عملکرد دستگاه مطلوب شود. برای اینکار نیز پیچ هواگیری را باز کنید تا هوای داخل رادیاتور خالی شود که البته آب هم به همراه آن هست که آن نیز خالی می‌شود بعد از اتمام خروج هوا پیچ را ببندید. مجدد تاکید می کنیم کلیه این خدمات در لوله بازکنی شهرک غرب نیز انجام می شود.

لزوم هواگیری پکیج چیست؟

لوله بازکنی تهرانپارس ارزان

 

شاید برایتان پیش آمده باشد که پکیج را روشن کنید ولی شوفاژ روشن نشود یا بخشی از گرم و بخشی سرد باشد. یا مثلا پکیج به صورت خودکار خاموش شود. همچنین آب گرم نشود و مشکلاتی از این قبیل که قبلا به آنها تا حدودی اشاره شده است. اینجاست که هواگیری پکیج اهمیت پیدا می‌کند چرا که اکثر این مشکلات به علت هوایی است که در داخل لوله‌های پکیج و همینطور رادیاتورها وجود دارد و باید خارج شود تا دستگاه عملکرد خوبی داشته باشد زیرا این هوا با آب ترکیب شده و مانع عبور آب می‌شود.
سخن پایانی
مسئله هواگیری پکیج مسئله مهمی است و برای عملکرد صحیح پکیج و رادیاتورها الزامی است. اصولاً این کار هنگام نصب یا راه‌اندازی در شروع فصل سرما انجام می‌شود که نحوه انجام این کار در طول مقاله توضیح داده شد و سعی کردیم چند برند معتبر را نیز برای راهنمایی بیشتر توضیح دهیم. هواگیری پکیج اوصولا در تمام مدل‌ها یکسان است و می‌توانید خودتان بدون تخصص خاصی این کار را انجام دهید البته به نکات مهم و ایمنی‌های لازم حتما توجه کنید.

 

مطالب مرتبط