لوله بازکنی ونک

لوله بازکنی ونک

در دیوارهای ساختمان ۴ نوع رطوبت می تواند وجود داشته باشد: رطوبت بالارونده، رطوبت نافذ، تراکم و تراکم بین بافتی. هر یک از این موارد، روش های مختلفی برای برطرف کردن آنها وجود دارد که بسته به نوع و شدت مشکل، هزینه آن می تواند به طور چشمگیری متفاوت باشد. علاوه بر این برای حل هر یک از این موارد می توانید با شرکت لوله بازکنی تماس بگیرید.

به این ترتیب، مهم است که از میزان رطوبتی که در حال مواجهه با آن هستید آگاه باشید. همچنین رسیدگی سریع به مشکل بسیار حیاتی است، زیرا رطوبت می تواند به سرعت از کنترل خارج شود و منجر به هزینه های حذف و تعمیر بیشتر و همچنین محیط زندگی ناامن شود.

چه چیزی باعث رطوبت دیوارها می شود؟

تمام رطوبت ناشی از رطوبت بیش از حد است. هنگامی که آن رطوبت راهی برای فرار از ویژگی نداشته باشد، قالب می تواند تشکیل شود یا رطوبت می تواند یکپارچگی ویژگی را تحت تأثیر قرار دهد و در نتیجه دیوارهای مرطوب ایجاد شود.

بیاموزید که چگونه رطوبت می تواند منجر به پوسیدگی مرطوب یا خشک شود.

دلایل متعددی وجود دارد که باعث می شود رطوبت در خانه ایجاد شود. هر چیزی از آب و هوای بد گرفته تا مشکلات لوله کشی، آسیب به سقف ها یا قاب پنجره ها، یا به طور کلی تهویه ضعیف می تواند باعث ایجاد رطوبت شود.

علل رایج رطوبت دیوار:

 • نشتی لوله ها
 • افزایش رطوبت از زیرزمین یا طبقه همکف
 • آسیب به سقف یا قاب پنجره ها که باعث بارندگی می شود
 • بخار حاصل از پخت و پز
 • دوش و حمام
 • تهویه ضعیف
 • خشک کردن لباس در داخل خانه
 • خشک کن
 • مشکلات لوله کشی
 • عایق رطوبتی ناموفق

لوله بازکنی ستارخان یکی از شعب شبانه روزی است که در صورت نیاز می توانید تماس بگیرید.

لوله بازکنی ونک پشتیبانی چندماهه

چگونه علت رطوبت را پیدا کنیم

با توجه به اینکه دلایل زیادی برای ایجاد رطوبت وجود دارد، تعیین دقیق مشکل از کجاست همیشه آسان نیست. بررسی علت ممکن است نیاز به بررسی داشته باشد، و گاهی اوقات بدون برداشتن دیوارها یا کف، یافتن آن غیرممکن است. اینجاست که یک نقشه بردار مجاز می تواند کمک کند. نقشه برداران آموزش دیده می توانند منابع رطوبتی را که چشم آموزش ندیده ممکن است از دست بدهد، شناسایی کنند.

یکی از روش‌های آزمایش‌شده و آزمایش‌شده برای یافتن علت مشکل رطوبت، تست فویل است. ابتدا ناحیه آسیب دیده را با سشوار یا بخاری فن خشک کنید. سپس مقداری فویل آشپزخانه را روی آن ناحیه بچسبانید و بگذارید ۲۴ ساعت بماند. اگر بعد از این مدت سطح فویل خیس شد، با تراکم سروکار دارید. اگر فویل خشک است اما سطح آن مرطوب است، شما یا رطوبت نافذ دارید یا افزایش می یابد. با این حال، اگر رطوبت بیش از یک متر بالاتر از سطح زمین باشد، بعید است که رطوبت آن افزایش یابد و به جای آن احتمالاً در رطوبت نفوذ می کند.

لوله کشی خود را بررسی کنید

قبل از تشخیص نم نافذ یا افزایش رطوبت، مطمئن شوید که این فقط ناشی از لوله کشی معیوب نیست. نشتی در لوله‌های گرمایش مرکزی یا سایر لوله‌کشی‌ها، حتی کوچک‌ترین نشتی‌های سوراخ سوزنی، می‌تواند باعث ایجاد لکه‌های مرطوبی شود که شبیه به نم بالارونده/نفوذ به نظر می‌رسند. تشخیص اینکه آیا لوله‌ها در زیر زمین یا داخل دیوار قرار دارند می‌تواند دشوار باشد، بنابراین ممکن است لازم باشد در صورت مشکوک شدن به لوله‌کشی، از خدمات یک نقشه‌بر خبره استفاده کنید تا به شما کمک کند. ممکن است به خدمات لوله بازکنی تهرانپارس نیاز داشته باشید.

تست فویل

سقف خود را بررسی کنید

تشخیص اینکه سقف شیبدار دقیقاً از کجا نشتی دارد دشوار است. آب می‌تواند قبل از رسیدن به کف از کناره‌های تیرها به پایین چکه کند، بنابراین تعیین دقیق منبع می‌تواند مشکل باشد.

دیوارهای مهمانی یا پشته های دودکش در اتاق زیر شیروانی را بررسی کنید، یا – اگر واقعاً گیر کرده اید – ممکن است از کسی بخواهید در حالی که تماشا می کنید و می بینید آب از کجا می آید، شلنگی را روی سقف بپاشید.

باد کردن بخار

لوله بازکنی ونک شبانه روزی

تهویه ضعیف و عایق رطوبتی بسیار کارآمد می تواند از خروج بخار از ملک جلوگیری کند. زندگی عادی و روزمره به طرق مختلف بخار ایجاد می کند: دوش گرفتن و حمام کردن، شستن و خشک کردن لباس ها و حتی پخت و پز. بدیهی است که این فعالیت ها اجتناب ناپذیر است، اما انجام کارهایی مانند باز کردن درها و پنجره ها و استفاده از فن های استخراج کننده می تواند کمک کننده باشد. اگر در محدوده سعادت آباد ساکن هستید، لوله بازکنی سعادت آباد نزدیک ترین شعبه به شماست.

تشخیص سریع

برای یک روش ساده برای بررسی رطوبت، می توانید از پشت دست خود برای اندازه گیری میزان رطوبت استفاده کنید. ناحیه آسیب دیده در مقایسه با یک منطقه خشک چقدر مرطوب است؟ برای یک روش دقیق تر، می توانید از رطوبت سنج استفاده کنید، که درصد رطوبت را به شما می دهد و بنابراین تصوری از میزان بد بودن مشکل به شما می دهد.

علائم ظاهری وجود رطوبت در دیوار و سقف

نشانه‌های افزایش رطوبت عبارتند از: گچ خرد شدن، پوسته شدن کاغذ دیواری و علائم بیرونی مانند لکه‌های نمک سفید و ملات در حال فرو ریختن.

چه چیزی باعث افزایش رطوبت در دیوارهای داخلی می شود؟

اغلب با رطوبت ناشی از تراکم اشتباه گرفته می شود، افزایش رطوبت فقط در طبقه همکف اتفاق می افتد. ناشی از رطوبتی است که از خاک بیرون می آید.

با این حال، بارزترین نشانه افزایش رطوبت، «علامت جزر و مد» است.

آب از زمین از طریق منافذ آجرکاری بالا می رود. این به عنوان “عمل مویرگی” شناخته می شود. در برخی مواقع، گرانش و تبخیر از کشش بیشتر آب به سمت بالا جلوگیری می کند، و این زمانی است که علامت جزر و مد ظاهر می شود – معمولاً حدود ۱ متر بالاتر از سطح کف. به خاطر داشته باشید که رنگ روی دیوار یا رندر غیر متخلخل ممکن است باعث شود که علامت جزر و مد بالای علامت ۱ متر قابل مشاهده باشد. مکن است به خدمات لوله بازکنی افسریه نیاز داشته باشید.

نم نافذ

رطوبت نافذ زمانی است که رطوبت از سقف، کف یا دیوارها نفوذ می کند. این می تواند باعث آسیب به قسمت های خارجی ملک، از جمله اتصالات دیوار، ناودان ها و رندر شود.

این می تواند ناشی از:

 • مشکلات دیواره حفره
 • عایق ضعیف حفره
 • آجر متخلخل
 • ترکیدگی لوله ها یا ناودان ها
 • شکاف های هوایی
 • نشتی دیوارها
 • مسائل مربوط به لوله کشی

در صورت مشاهده آسیب به گچ کاری، واترمارک روی سنگ تراشی یا الوار پوسیده، به طور کلی می توانید مشکل رطوبت نافذ را تشخیص دهید.

پیشگیری با توجه دقیق به ردیابی هرگونه نشتی و اطمینان از هوابندی قاب پنجره امکان پذیر است. رفع نفوذ رطوبت می‌تواند مشکل پرهزینه‌ای باشد، بنابراین پیشگیری یا رفع آن خیلی زود مهم است.

رطوبت میعان

هنگامی که رطوبت بیش از حد در هوا با یک سطح سرد (یعنی دیوار یا پنجره) واکنش نشان می دهد، تراکم رخ می دهد و می تواند باعث ایجاد لکه های مرطوب، تغییر رنگ و در نهایت کپک سیاه شود. با پاک کردن سطوح سرد و بسته نگه داشتن درهای حمام و آشپزخانه و باز نگه داشتن پنجره ها می توان به راحتی از آن جلوگیری کرد. اگر در محدوده پیروزی نیاز به لوله بازکنی دارید، می توانید با شعبه لوله بازکنی پیروزی تماس بگیرید.

تراکم بینابینی

تراکم بینابینی جدی تر است و می تواند باعث آسیب ساختاری شود.

هنگامی که هوای مرطوب به داخل دیوار محصور، ساختار حفره کف یا سقف وارد می شود، به آب متراکم می شود. این رطوبت می تواند از داخل یا خارج ساختمان به خصوص در دمای هوای گرم بیرون بیاید.

آسیبی که تراکم بین بافتی ایجاد می کند تا زمانی که آسیب قابل توجهی ایجاد نشود به ندرت قابل مشاهده است، زیرا رشد کپک و باکتری در پشت دیوارها قبل از اینکه قابل مشاهده باشد، ساختار را می خورد.

لوله بازکنی ونک ارزان و فوری

چگونه آسیب های ناشی از رطوبت را تعمیر کنیم

تعمیر کاملاً به نوع رطوبت شما و میزان آسیب بستگی دارد. در مرحله اول، تمیز کردن و خشک کردن سطوح پوشیده از قالب بسیار مهم است. پس از این، در صورتی که آسیب سطحی باشد، استفاده از درزگیر مرطوب و رنگ آمیزی مجدد روی آسیب معمولاً رضایت بخش است. برای آسیب های گسترده تر، ممکن است به کمک حرفه ای نیاز باشد – به ویژه در مورد آسیب های ساختاری. پیشنهاد می کنیم مقاله لوله بازکنی پونک را مطالعه کنید.

یک نقشه بردار مجاز می تواند به شما در ارزیابی میزان آسیب کمک کند و توصیه هایی برای تعمیر ارائه دهد. انتخاب یک نقشه بردار محلی نیز ایده خوبی است، زیرا آنها می توانند بهترین متخصصان را برای رفع آسیب توصیه کنند.

از نظر پیشگیری، نکته کلیدی این است که سطح رطوبت ملک خود را به حداقل مطلق نگه دارید. باز کردن پنجره‌ها، خشک کردن لباس‌ها در خارج از خانه تا جایی که ممکن است و به طور کلی اطمینان از تهویه خوب ثابت (مثلاً با فن‌های بیرون‌کش) اقدامات روزمره‌ای هستند که می‌توانید برای جلوگیری از رطوبت انجام دهید. همچنین باید مطمئن شوید که پنجره ها به درستی آب بندی شده اند، هر گونه نشتی را فورا رفع کنید و حفره های دیواری را به درستی عایق بندی کنید.

مطالب مرتبط