لوله بازکنی غرب تهران

چاه بازکنی غرب تهران را می توانید جهت انجام کلیه خدمات مربوط به گرفتگی لوله ها در کلیه مناطق و محدودههای تهران در اختیار داشته باشید. لوله بازکنی غرب تهران به صورت شبانه روزی و بدون تعطیلی با استفاده از دستگاه های لوله بازکنی یکی از شعبات فعال لوله بازکنی است.

چرا باید به لوله بازکنی غرب تهران زنگ بزنیم

اگر در محدوده غرب تهران ساکن هستید و با مشکلات لوله و فاضلاب مواجه هستید، می توانید با شماره ما تماس بگیرید و با خاطری آسوده منتظر رسیدن سرویسکار باشید. چرا که کلیه تکنسین های این شعبه موظف هستند زیر ۲۰ دقیقه در محل حاضر باشند و پس از بررسی شرایط لوله، راحت ترین و کم هزینه ترین روش لوله بازکنی را انتخاب کنند که دارای حداقل کثیف کاری است. ما لوله بازکنی در غرب تهران را تضمین می کنیم و در نهایت لوله باز شده را تست شده و آماده تحویل مشتری می دهیم. یکی دیگر از شعباتی که در غرب تهران واقع است لوله بازکنی ستارخان است که می توانید در کلیه ایام هفته تماس بگیرید.

دلایل گرفتگی لوله در ساختمان های غرب تهران

دلایل بسیاری برای مسدود کردن مسیر لوله های تخلیه در سینک، حمام و پارکینگ ساختمان ها می تواند وجود داشته باشد که با شناخت این عوامل، ضمن انجام اقدامات پیشگیرانه، در هنگام وقوع مشکل هم به راحتی می توانید راه حل های برطرف کردن آن را پیدا کنید. در ادامه به تعدادی از دلایل رایج گرفتگی لوله ها اشاره می کنیم:

  • مو و پرز فرش
  • افتادن اشیا مثل سوئیچ، کلید، گوشی و سایر اشیا ریز
  • پسماند مواد غذایی
  • چربی و تفاله چای
  • عدم شیب بندی اصولی لوله ها
  • ریختن مصالح ساختمانی از قبیل سیمان، گچ و بتن

در ادامه به دلایل گرفتگی لوله با سیمان و بتن و روش های رفع گرفتگی آن خواهیم پرداخت.

شاید قبل از اینکه مشکل گرفتگی لوله به وسیله سیمان یا سایر مصالح ساختمانی برایتان پیش بیاید و مجبور به جستجو برای روش های رفع گرفتگی لوله با سیمان شوید، این مساله برایتان غیرقابل تصور بود که چرا باید افراد، سیمان و گچ را داخل لوله بریزند. اما پس از تماس های مکرر با لوله بازکنی غرب تهران، متوجه شدیم که این موضوع مورد سوال بسیاری از عزیزان است و بر آن شدیم در این مقاله انواع روش های رفع گرفتگی لوله به وسیله سیمان را شرح دهیم.

چرا سیمان داخل لوله می ریزد

باید بدانید که عدم توجه به کارهای پیش پا افتاده ای همچون شستن گرد و خاک و سیمان پاشیده شده بر روی لباس کار، کفش کار و لوازم کار نفراتی همچون نقاشان ساختمان، کارگران ساختمانی و بناها، داخل لوله حمام، پارکینگ و حیاط ساختمان به هنگام ساخت و ساز یا انجام تعمیرات، می تواند به مرور زمان موجب ته نشین شدن ذرات سیمانی در جداره لوله، سفت شدن آنها و به دنبال آن کاهش قطر لوله تخلیه شود. در لوله بازکنی پیروزی توصیه می شود به هیچ عنوان اینکار را نکنید و برای پاک کردن لباس و تجهیزات کار از گچ و سیمان، آن را در جای دیگری بتکانید تا کمترین حد این ذرات وارد لوله تخلیه شود.

به نظر می‌رسد بسیاری از نوسازان خانه و معماران فکر می‌کنند که از شسته شدن مقداری گرد و غبار سیمان یا دوغاب کاشی در زهکشی هیچ آسیبی وارد نمی‌شود. درست همان روز ممکن است مشکلی پیش نیاید، اما با گذشت زمان ممکن است ایجاد شود و مالک ملک مشکل بسیار دشواری برای اصلاح داشته باشد. یکی از مشکلات رایج زمانی است که کف‌های جدید در مناطق مرطوب گذاشته می‌شوند و از یک خود تراز کننده استفاده می‌شود. مواد اضافی اغلب “به طور تصادفی” در کف یا توری دوش ریخته می شوند و به مرور زمان باعث انسداد لوله می شوند.

آیا وجود بتن یا سیمان در زهکشی می تواند مشکل ساز باشد؟

علیرغم آنچه برخی سعی می کنند به شما بگویند، بتن می تواند به راحتی لوله های خانگی را مسدود کرده و حتی ترک بخورد و همیشه باید آن را دور از زهکشی نگه داشت. هنگامی که ذرات ته نشین شدند (به ویژه در مناطق خشک خم ها و گوشه های لوله ) به دیواره ها می چسبند، سرعت عبور آب را کاهش می دهند و باعث می شود مواد دیگر هم به دام بیوفتند. این می تواند منجر به انسداد بزرگ و تعمیرات پرهزینه شود. به عبارت ساده تر، بتن و محصولات ساختمانی که به زهکش ها راه پیدا می کنند، نتیجه ناآگاهی، تنبلی یا بی توجهی کامل هستند.

روش های رفع گرفتگی لوله با سیمان، دوغاب و گچ

پمپاژ آب با فشار زیاد

اگر سیمان به طور تصادفی در یک لوله ریخته شده است، شستشوی آن با آب فراوان ممکن است یک راه حل ساده اما موثر باشد. اگر کار کرد، ستاره‌های خوش شانس خود را بشمارید، شما واقعاً محصولات سیمانی را به بخش دیگری از شبکه لوله کشی منتقل خواهید کرد، اما امیدواریم که به اندازه‌ای تمیز شود که به یک توده سخت تبدیل نشود.

بررسی لوله با کابل دوربین دار و انفجار جت با فشار بالا

اگر خیلی دیر شده است و بتن قبلاً لوله ها را سفت و مسدود کرده است، بهترین اقدام این است که یک بررسی به وسیله کابل دوربین دار برای تعیین محل و اندازه گرفتگی لوله انجام دهید. پس از آن، باید با یک پمپ تراکم هوای فشار بالا، کار رفع گرفتگی لوله را انجام دهید. توصیه می شود ریسک خریدن و یا اجاره دستگاه پمپ تراکم هوا را به عهده نگیرید، چون ممکن است بر اثر فشار زیاد پمپ تراکم هوا، لوله ها دچار شکستگی و هزینه تراشی شوند. همینطور به شرکت های لوله بازکنی افسریه زنگ بزنید که از سرویسکاران با تجربه و خبره استفاده می کنند. مزیت شرکت لوله بازکنی غرب تهران، این است که بهترین تجهیزات و تکنسین ها را در اختیار دارد و می توانید با خاطری آسوده به آنها اعتماد کنید.

 فنر لوله بازکنی

استفاده از دستگاه ها و ابزارهای دیگر لوله بازکنی مانند فنر لوله بازکنی، گزینه خوبی می تواند باشد. چرا که با تشخیص درست استفاده از سرفنر لوله بازکنی می توان توده سیمانی موجود در لوله را خرد کرد و گرفتگی لوله برطرف شود.

فنر لوله بازکنی به سادگی بتن و سیمان خشک شده را می شکند و اجازه می دهد از لوله شسته شود. همچنین ممکن است برای حذف توده های بزرگتر بتن به پمپ تراکم هوا هم در این مرحله نیاز باشد. با این حال، باید مطمئن شوید که فنر لوله بازکنی به اندازه کافی بلند است تا به محل گرفتگی لوله برسد. یک بار دیگر، ممکن است نیاز به بررسی توسط دوربین داشته باشد. اگر به یک شرکت لوله بازکنی غرب تهران حرفه ای زنگ بزنید، آنها اغلب همه این موارد از تجهیزات را در اختیار دارند و به راحتی می توانند با توجه به تجربه خود در هر مرحله از تجهیزات مورد نیاز استفاده کنند.

خطرات رفع گرفتگی لوله با فنر لوله بازکنی

  • در صورتی که لوله چندین خم داشته باشد، باید از فنر لوله بازکنی بلندتر استفاده کنید و سعی کنید فنر را به محل گرفتگی برسانید.
  • ممکن است در حین تلاش برای رفع گرفتگی لوله توسط پمپ تراکم هوا یا فنر لوله بازکنی، لوله دچار آسیب و شکستگی شود.

استفاده از محلول های رقیق کننده سیمان و دوغاب

می توانید از محلول های شیمیایی موجود در بازار که می توانند در نرم کردن سیمان و دوغاب موجود در لوله موثر واقع شوند، استفاده کنید. شاید به کمک این محلول ها، گرفتگی لوله ها به طور کامل رفع نشود، ولی تا حدی آنها را نرم می کند و می توانید به کمک فنر لوله بازکنی نسبت به شکستن توده ایجاد شده در لوله، اقدام کنید.

 اسید

بتن در اسید حل می شود، اما این می تواند یک استراتژی بسیار خطرناک به خصوص برای کسانی باشد که در این روش آموزش ندیده اند. بتن مخلوطی از سیمان، شن، ماسه و آب است و اسید به سنگ آهک موجود در سیمان حمله می کند تا آن را تجزیه کند.

خطرات مرتبط با استفاده از اسید:

استفاده از هر نوع فرآورده اسیدی فقط باید با احتیاط شدید انجام شود و توصیه می شود فقط متخصصانی که در خارج از منزل کار می کنند از این روش استفاده کنند. ممکن است به خدمات لوله بازکنی تهرانپارس نیاز داشته باشید.

برخی از مواد لوله نیز وجود دارند که با استفاده از اسید ممکن است آسیب ببینند (مانند آهن داکتیل یا بتن)، بنابراین قبل از شروع کار باید بدانید که کل سیستم لوله از چه چیزی ساخته شده است. حتی اگر لوله‌ها از PVC ساخته شده باشند، ممکن است پایه‌های بتنی یا ملات پایه یا اتصالاتی وجود داشته باشند که ممکن است توسط اسید آسیب ببینند.

محدودیت های استفاده از اسید:

گمان نکنید که با استفاده از اسیدها و محلول های شیمیایی، گرفتگی لوله ها به صورت معجزه آسایی باز می شوند. استفاده از محلول ها، توده ها را نرم می کند. مایع را داخل لوله بریزید و کمی صبر کنید تا توده نرم شود. سپس به کمک فنر لوله بازکنی سعی کنید، توده را از داخل لوله تمیز کنید. گاهی زیاده روی در استفاده از مایع شیمیایی، می تواند برای محیط زیست و لوله ها آسیب رسان باشد.

روش های جایگزین به لوله مسدود شده با سیمان

گاهی اوقات گرفتگی لوله توسط بتن و سیمان به حدی زیاد است که رفع گرفتگی با هزینه زیاد و گاهی خطراتی از قبیل شکستگی لوله همراه است. در این گونه مواقع سرویسکار موظف است همه موارد را به اطلاع کارفرما برساند تا کارفرما تصمیم بگیرد که قصد دارد لوله را تعویض کند یا نسبت به رفع گرفتگی لوله اقدام شود.

 

مطالب مرتبط

لوله بازکنی غرب تهران

چاه بازکنی غرب تهران را می توانید جهت انجام کلیه خدمات مربوط به گرفتگی لوله ها در کلیه مناطق و محدودههای تهران در اختیار داشته

ادامه مطلب »
لوله بازکنی آزادی
مقاله

لوله بازکنی آزادی

پکیج یکی از وسیله‌های گرمایشی است که جزوه لوازم اصلی برای هر خانه‌ای می‌تواند به حساب آید. برای راه‌اندازی و نصب پکیج در هر ساختمانی

ادامه مطلب »

لایه روبی و حفر چاه

لایه روبی و حفر چاه در شرکت خدمات فنی دوستان لایه روبی و حفر چاه که یکی از خدمات شرکت است برای انواع ساختمان ها

ادامه مطلب »