لوله بازکنی یوسف آباد

لوله بازکنی یوسف آباد

 

اگر در محدوده یوسف آباد ساکن هستید و با مشکلاتی از قبیل گرفتگی لوله فاضلاب، افتادن اشیا خارجی در لوله توالت، نشتی و ترکیدگی لوله مواجه شدید می توانید با شماره لوله بازکنی یوسف آباد که یکی از شعب فعال لوله بازکنی می باشد، تماس بگیرید.

خدمات لوله بازکنی یوسف آباد

  • رفع گرفتگی لوله با فنر
  • رفع نم و رطوبت
  • رفع بوی بد فاضلاب
  • تشخیص محل نشتی و ترکیدگی لوله
  • تعویض کاسه توالت
  • تبدیل توالت سنتی به فرنگی و بالعکس
  • خارج کردن اشیا و طلا از توالت
  • سمپاشی و از بین بردن سوسک توالت

روش های از بین بردن پشه های ریز توالت

لوله بازکنی یوسف آباد پشتیبانی چندماهه

خب شاید براتون جالب باشه که میخواهم در خصوص پشه‌های ریز دستشویی یک مقاله بنویسم. شاید این پشه‌های ریز مزاحم فکرش رو هم نکنند که انقدر مهم شدن که سوژه مقاله ما شدند، این پشه‌های ریز دوست نداشتنی معضل کمی نیستند و به خصوص در فصل تابستان و در سرویس بهداشتی مزاحمت زیادی را برای ما به وجود می‌آورند. وای به روزی که سرویس بهداشتی در حیات خانه باشد و چند درخت هم در حیات باشد که نور علی نور میشود.

برخی از دوستان عزیز بخصوص در قشر بانوان که به تمیزی و اصول شرعی هم حساس هستند شاید به ذهنشان خطور کند که آیا این پشه‌ها نجس هستند؟ و یا اینکه چون بر روی نجاسات می‌نشینند و امکان دارد روی لباس یا بدن هم بنشینند به لحاظ شرعی چه حکمی دارد؟ اگر شما مخاطب عزیز این افراد هستید و یا به دنبال راه چاره برای این معضل هستید با ما تا انتهای مقاله همراه باشید. ضمن اینکه پیشنهاد می کنیم در صورت نیاز با لوله بازکنی پیروزی تماس بگیرید.

درباره پشه‌های ریز دستشویی چه می‌دانید؟

پشه‌های ریز دستشویی اندازه ‌بسیار کوچکی دارند و تقریبا همه ما این حشره مزاحم را در مکان‌های آلوده بیشتر می‌بینیم یکی از این مکان‌ها سرویس بهداشتی است که مکان مناسبی برای رشد و تکثیر این حشره است. این حشره به رنگ خاکستری است و تمام بدن آن پوشیده از موهای ریز است. قدرت زاد و ولد و سرعت بالغ شدن این موجود کوچک بسیار بالاست. این پشه‌ها بین ۱۰ الی ۲۰۰ تخم می‌گذارند که در طول دو روز پشه‌ها از تخم بیرون می‌آیند و در طول دو هفته بالغ می‌شوند. در ضمن علاقه زیادی به پرواز ندارند و فقط با پریدن جابه جا می‌شوند. این حشرات اصلا علاقه‌ای به جدا شدن از کاسه توالت ندارند و همان جا لنگر می‌اندازند و اوصولا خطری برای انسان ندارند. پشه ماده برای تخم ریزی مکان‌های آلوده و سطح فاضلاب را انتخاب می‌کند چرا که بهترین مکان برای رشد پشه تازه متولد شده است. حال باید ببینیم چه راه‌هایی برای از بین بردن این حشرات موذی وجود دارد. در ادامه مطالب بیشتر این بحث را بررسی می‌کنیم.

راه‌های از بین بردن پشه ریز توالت

پشه‌های ریز دستشویی هر چند خطر خاصی برای انسان ندارد ولی مزاحمت زیادی را ایجاد می‌کند و همین مزاحمت‌ها باعث می‌شود تا هر کسی به فکر راهی برای از بین بردن این مزاحمان ریز شود. در ادامه برخی از روش‌هایی که می‌توانید خودتان در خانه پیاده‌سازی کنید را به شما معرفی می‌کنیم تا بتوانید مشکل خود را تا حدودی حل کنید.

از بین بردن منبع غذایی پشه‌ها و نظافت دستشویی

بدون شک همه ما می‌دانیم که توالت منبع غذایی آماده‌ای برای پشه‌های ریز هست و به همین دلیل آنجا را ترک نمی‌کنند. وجود فاضلاب و مواد آلی باعث تکثیر و رشد و نمو این حشرات موذی است پس اگر این منبع غذایی را حذف کنیم تا حدود زیادی می‌توانیم جلوی رشد و تکثیر این موجودات را بگیریم. اگر به صورت مرتب سرویس بهداشتی را تمیز کنید و حتی داخل سیفون و لوله‌های فاضلاب را تا حد امکان با برس تمیز کنیم منبع غذایی این موجودات و محل تخم‌گذاری آنها را از بین می‌بریم و به این صورت این پشه‌ها از بین می‌روند. پس بهترین کار تمیز و خشک نگه‌داشتن محیط دستشویی و بخصوص کاسه توالت است.

استفاده از محلول سفیدکننده

لوله بازکنی یوسف آباد شبانه روزی

محلول سفیدکننده نیز از دیگر روش‌هایی است که اوصولا برای تمیز کردن سطوح مورد توجه قرار می‌گیرد. برای تمیز کردن کاسه توالت و لوله‌های فاضلاب، ۱ قسمت محلول سفید کننده را در ۱۰ قسمت آب بریزید. این محلول را داخل کاسه توالت بریزید تا آلودگی‌های کاسه را نیز پاک کند ، این محلول می‌تواند داخل لوله فاضلاب را نیز به خوبی تمیز کند و لاروها و تخم ‌حشرات را از بین ببرد. این نکته را فراموش نکنید که حتما درب سرویس بهداشتی را باز بگذارید و از ماسک و دستکش استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید. مواظب باشید به هنگام استفاده از مایع سفیدکننده، به شیرآلات آسیبی نرسانید و در صورتی که شیرآلات لکه شدند، با راهنمایی هایی که در لوله بازکنی افسریه انجام داده ایم، سعی کنید لکه شیرآلات را تمیز کنید.

استفاده از آب جوش، سرکه و جوش‌شیرین

استفاده از محلول سرکه و جوش‌شیرین نیز روش موثری است. سرکه خاصیت ضدعفونی دارد و ترکیب آن با جوش‌شیرین یک ترکیب اسیدی قوی برای پاک کردن لوله‌های فاضلاب است. نصف فنجان جوش‌شیرین را داخل لوله فاضلاب بریزید سپس یک فنجان سرکه را داخل لوله بریزید و اجازه دهید یک ساعت بگذرد. این ترکیب آلودگی‌ها فاضلاب در لوله‌ها را پاک می‌کند و تخم و لارو پشه‌ها را نیز از بین می‌برد و از تکثیر آن‌ها جلوگیری می‌کند. بعد از یک ساعت مقداری آب گرم را داخل لوله فاضلاب بریزید تا باقی مانده آلودگی‌ها شسته شود.

استفاده از ژل تمیز کننده لوله فاضلاب

ژل تمیز کننده لوله فاضلاب مختص تمیز کردن لوله فاضلاب ساخته شده و حاوی روغن مرکبات است. این ژل با خاصیت تمیزکنندگی که دارد یکی دیگر از راه‌های مناسب برای از بین بردن پشه ریز توالت است.

حکم نشستن حشرات دستشویی بر روی بدن انسان به لحاظ شرعی چیست؟

برخی از عزیزان علاوه بر مزاحمت این پشه‌های ریز دستشویی نگرانی دیگری دارند، اینکه نشستن این حشرات بر روی لباس یا بدنشان به لحاظ شرعی چه حکمی دارد آیا نجس است یا خیر ؟ در پاسخ به این عزیزان باید بگوییم که با توجه به نظر اکثر علما چون شما در خصوص اینکه نجاست توسط این حشرات به لباس یا بدن شما سرایت می‌کند یا خیر، یقین ندارید و احتمال این مسئله نیز بسیار پایین است، بدن و لباس شما پاک است و احتیاجی به تجسس و وسواس در این زمینه وجود ندارد. سعی کنید خودتان را اصلا اذیت نکنید و نسبت به این قضیه حساسیت نشان ندهید. مگر اینکه با چشم خود ببینید که نجاست توسط پشه به بدن یا لباس شما منتقل شده که احتمالش بسیار پایین است چرا که این پشه‌ها به قدری کوچک هستند که نجاست روی بدنشان هم باشد شما قادر به دیدنش نیستید و نیازی هم به وسواس به خرج دادن در این مسئله نیست پس خیالتان بابت این مسئله راحت باشد. ممکن است به خدمات لوله بازکنی سعادت آباد نیز نیاز داشته باشید.
سخن پایانی
در این مقاله سعی کردیم در خصوص پشه‌های ریز دستشویی و مزاحمت‌هایی که ایجاد می‌کند صحبت کنیم همچنین روش‌هایی برای از بین بردن این پشه‌ها به شما معرفی کردیم که در صورت نیاز استفاده کنید در پایان نیز خیالتان را بابت حکم شرعی نشستن این حشرات بر روی بدن و لباستان راحت کردیم. امیدواریم این مقاله مورد پسند شما عزیزان قرار بگیرد.

 

مطالب مرتبط

لوله بازکنی پیروزی
مقاله

لوله بازکنی پیروزی

اگر در محدوده پیروزی ساکن هستید و برای رفع گرفتگی لوله های ساختمان خود به دنبال شرکت لوله بازکنی هستید، می توانید با شماره تماس

ادامه مطلب »
لوله بازکنی تجریش
مقاله

لوله بازکنی تجریش

تجربه تماس با لوله بازکنی تجریش این است که یکی از مشکلاتی که ممکن است برای تاسیسات و لوله کشی یک ساختمان پیش بیاید مشکل

ادامه مطلب »